Kako se navodi u saopštenju predsedništva, Osmani je ambasadoru Oravu poželela dobrodošlicu i uspeh tokom njegovog mandata, ponovivši posvećenost i kontinuirano angažovanje Kosova članstvu u Evropskoj uniji.
„Predsednica Osmani je rekla da Kosovo nastavlja da bude na čelu reformi u svim oblastima, usklađujući svoje zakonodavstvo sa zakonodavstvom EU, kao i da je u potpunosti koordinisano sa zajedničkom spoljnom i bezbednosnom politikom EU. Dalje, predsednica je naglasila da je Kosovo ispunilo sve uslove za sticanje statusa zemlje kandidata za članstvo u EU“, navodi se u saopštenju.
Na sastanku je takođe razgovarano o najnovijim dešavanjima na Kosovu, uključujući bezbednost, kao i o saradnji institucija Kosova i Evropske unije u cilju ispunjavanja zajedničkih ciljeva.
Podsetimo, ambasador Aivo Orav, preuzeo je juče dužnost Specijalnog predstavnika Evropske unije na Kosovu, saopšteno je iz kancelarije ove misije.


