Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Sutra bez ograničenja saobraćaja za teretna vozila teža od 20 tona

    22.07.2026 18:371 min čitanja IZVOR: Kim

    Kosovska carina na prelazu Vrbnica zaplenila deo neprijavljenog novca

    22.07.2026 17:181 min čitanja IZVOR: Kim

    Britanska ambasada zabrinuta zbog mera izvršenja dok traju postupci o rušenju kuća kod Gazivoda

    22.07.2026 16:411 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Eparhija: Zaustaviti aktivnosti koje prete miru i zajedničkom životu
    Saopštenja

    Eparhija: Zaustaviti aktivnosti koje prete miru i zajedničkom životu

    Eparhija raško-prizrenska izrazila je duboku zabrinutost nakon što su radnici Opštine Severna Mitrovica, uz asistenciju Kosovske policije, prekrečili mural sa likovima blaženopočivšeg patrijarha srpskog Pavla i mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija, kao i više murala sa srpskim obeležjima i istorijskim ličnostima.
    Milan MilićevićObjavio/la Milan Milićević24.08.2025 18:5619:03Нема коментара2 min čitanja IZVOR: Kim
    Eparhija: Zaustaviti aktivnosti koje prete miru i zajedničkom životu (Foto KoSSev)
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    „Eparhija raško – prizrenska ovim povodom izražava žaljenje zbog ovog čina koji dodatno destabilizuje bezbednosnu situaciju i međuetničke odnose, posebno na severu Kosova i Metohije“, saopštila je Eparhija raško – prizrenska.

    Ističu da ovakve provokativne i jednostrane akcije ne samo da ne doprinose dijalogu i mirnom suživotu, već otežavaju pronalaženje načina za miran život svih građana.

    „Patrijarh Pavle i Mitropolit Amfilohije predstavljaju dvojicu od najuglednijih jerarha Srpske pravoslavne crkve u novijoj istoriji, koji su ostavili dubok trag u sećanju našeg naroda, posebno na Kosovu i Metohiji, gde su redovno dolazili i pružali svoju pomoć i podršku u najtežim trenucima. Osim toga obojica su u više prilika pozivali na mir i zajednički život, ponavljajući da na ovim prostorima ima dovoljno prostora za zajednički život svih ljudi dobre volje“, saopšteno je.

    „Eparhija raško-prizrenksa ovom prilikom apeluje na lokalne kosovske institucije, posebno na severu Kosova i Metohije da se uzdrže od provokativnih aktivnosti koje dodatno ugrožavaju mir i bezbednost građana i posvete se građenju poverenja, a ne izazivanju razdora na nacionalnoj i verskoj osnovi“, naglašava se u saopštenju eparhije.

    Eparhija takođe očekuje od međunarodnih predstavnika da povodom ovog i drugih provokativnih incidenata podigne svoj glas sa jasnom porukom da destabilizacija mira i stabilnosti, uz jačanje pritiska na kosovske Srbe sa ciljem izazivanja etničkih sukoba i razdora, nije u interesu svih onih koji žele očuvanje mira i poštovanje osnovnih demokratskih vrednosti.

    „Sve relevantne odluke, posebno u većinski Srbima naseljenim opštinama treba donositi u punoj koordinaciji sa lokalnim stanovništvom, a ne jednostrano i proizvoljno ne razmišljajući o mogućim posledicama“, zaključuje se u saopštenju.

    Prefarbani murali posvećeni patrijarhu, mitropolitu i drugi grafiti u Mitrovici i Zvečanu

     

    Eparhija raško-prizrenska Kosovo vesti mitropolit Amfilohije patrijaarh Pavle prekrečeni murali Severna Mitrovica zabrinutost
    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Milan Milićević

    Povezani članci

    Sutra bez ograničenja saobraćaja za teretna vozila teža od 20 tona

    22.07.2026 18:37

    Britanska ambasada zabrinuta zbog mera izvršenja dok traju postupci o rušenju kuća kod Gazivoda

    22.07.2026 16:41

    „Ruke dalje od imovine Univerziteta u Prištini“: Hajrulahu traži ‘oslobađanje’ objekta u Severnoj Mitrovici

    21.07.2026 17:25

    Pojedini delovi Severne Mitrovice i Zvečana treći dan bez vode zbog kvara na dalekovodu

    21.07.2026 16:45
    Izdvojeno

    Sutra bez ograničenja saobraćaja za teretna vozila teža od 20 tona

    22.07.2026 18:371 min čitanja IZVOR: Kim

    Kosovska carina na prelazu Vrbnica zaplenila deo neprijavljenog novca

    22.07.2026 17:181 min čitanja IZVOR: Kim

    Britanska ambasada zabrinuta zbog mera izvršenja dok traju postupci o rušenju kuća kod Gazivoda

    22.07.2026 16:411 min čitanja IZVOR: Kim

    Ibar-Lepenac traži od meštana Rezala da dokažu vlasništvo nad objektima i zemljištem, imaju rok od sedam dana

    22.07.2026 16:252 min čitanja IZVOR: Zubin Potok Info
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.