Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    “Složno pobeđujemo” bojkotuje izbore na Kosovu 7. juna

    05.06.2026 15:061 min čitanja IZVOR: KIM

    Vučić u Tivtu: Srbija neće priznati Kosovo, Hadžiju traži status kandidata za EU

    05.06.2026 14:341 min čitanja IZVOR: KIM

    Pomen i sećanje na Dimitrija Popovića. Majčina tuga pune 22 godine

    05.06.2026 14:053 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Odbornica Samoopredeljenja u SO Severna Mitrovica napustila salu tokom odavanja pošte stradalima u Martovskom nasilju
    Hronika

    Odbornica Samoopredeljenja u SO Severna Mitrovica napustila salu tokom odavanja pošte stradalima u Martovskom nasilju

    U sali skupštine opštine Severna Mitrovica, danas je odata počast stradalima u Martovskom pogromu, čemu zamenica predsedavajućeg Aida Ferati Dolji iz redova Samoopredeljenja, nije želela da prisustvuje. U trenutku kada je, predsedavajući pozvao odbornike da ustanu i minutom ćutanja odaju počast stradalima u Martovskom pogromu, ona je demonstrativno napustila salu.
    Zoran SavićObjavio/la Zoran Savić17.03.2026 20:01Нема коментара3 min čitanja IZVOR: KoSSev
    Odbornica Samoopredeljenja u SO Severna Mitrovica napustila salu tokom odavanja pošte stradalima u Martovskom nasilju (Foto KoSSev)
    Odbornica Samoopredeljenja u SO Severna Mitrovica napustila salu tokom odavanja pošte stradalima u Martovskom nasilju (Foto KoSSev)
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    U pitanju je treća redovna sednica SO Severna Mitrovica, sa pet tačaka na dnevnom redu, sednica je započela sa oko 15 minuta zakašnjena, a zbog kašnjenja gradonačelnika – Milana Radojevića.

    Radojević je, prethodno, kao i deo predstavnika Srpske Liste prisustvovao obeležavanju dvadesetdvogodišnjice Martovskog pogroma, zajedno sa nekoliko odbornika u ovoj SO, presedavajućim SO, kao i predsednikom Srpske Liste, on je prisustvovao parastosu za stradale, i polaganju venaca na spomeniku „Beli Anđeo“ kao i na mestima gde je tada ubijeno dvoje Mitrovčana. Takođe prisustvovao je i otvaranju izložbe posvećene Martovskom pogromu, piše KoSSev.

    I početak sednice SO Severna Mitrovica, bio je posvećen godišnjici ovog stradanja.

    Presedavajući Ivan Zaporožac, podsetio da se danas obeležava dvadesetdvogdišnjica od Martovskog pogroma i tom prilikom, pozvao je prisutne u sali na odavanje pošte i minutom ćutanja.

    „Brojni naši sunarodnici su proterani iz svojih domova, dok su mnoge svetinje i kulturna dobra uništena, podsećam vas da su toga dana stradali naši sunarodnici – Jana Tučev i Borivoje Spasojević. Pozivam vas da ustanemo i minutom ćutanja odamo poštu svim stradalima.“

    Svi odbornici su istog trenutka i ustali, ali je, zamenica presedavajućeg – Aida Ferati Dolji, iz redova Samoopredeljenja, užurbano napustila salu, dok je drugi albanski odbornik, Emir Azemi iz redova PDK, u salu ušao nakon što je minut ćutanja održan.

    Dvojica novih poslanika položili zakletve

    Kako je to i bilo predviđeno dnevnim redom, dvojica novih odbornika, položili su zakletve i preuzeli mandate.

    Zakletvu su danas položili Ivan Miletić iz GI „Sever za sve“ koji je mandat preuzeo od Sanje Stojković, koja je prethodno podnela ostavku, kao i Zoran Jevtić iz Srpske Liste koji je svoj mandat preuzeo od Nemanje Biševca, novoizabranog poslanika u kosovskoj skupštini.

    Potom je izabran i član Odbora za politiku i finansije, na predlog Srpske Liste, sa 12 glasova za, na tu poziciju izabran je Siniša Lazić.

    Sportska hala

    Četvrta stavka dnevnog reda ticale su se promena uredbe o koriščćenju sportske hale, one, koju je, krajem januara prošle godine, izglasala bivša lokalna vlast.

    Iako je bilo predviđeno, kako je i rečeno na sednici, da se danas, ova uredba poptuno obori, odnosno stavi van snage, od toga se odustalo.

    Kako je na sednici kazala zamenica gradonačelnika Adrijana Hodžić, ipak, će se, na već postojeću uredbu dodati tri nova člana.

    „Nismo mnogo toga menjali, u odnosu na prethodnu uredbu, jer smatramo da ta prethodna uredba nije bila dovoljna jasna, i zato smo je dopunili“, te je dodala da je u pitanju još uvek nacrt predloga.

    Ovaj je predlog i usvojen sa 13 glasova za, i jednim protiv.

    Na sednici, ipak, nije koncizno navedeno koja su to tri člana u pitanju.

    Nakon održane sednice, KoSSev je pokušao da od jednog od odbornika dobije nacrt ovog predloga, međutim, do objavljivanja ovog teksta, odgovor nije stigao.

    Tačka razno

    Nakon što je dnevni red završen, pod tačkom razno našlo se nekoliko zahteva odbornika. Odbornik Jakšić, preneo je to da bi članovi udruženja „Šapa“ želeli da prisustvuju nekoj od narednih sednica u vezi sa, prema njegovim rečima, „aktuelnim problemom pasa“, a skrenuo je pažnju i na, „devastriranu centralnu ulicu u Mitrovici“, piše dalje KoSSev.

    Hodžićka je i najavila da će, kako kaže, zajedničkim radom, i formiranjem radne grupe, menjati i dopuniti opštinsku uredbu 05/2025 o unutrašnjoj orgnizaciji, sistematizaciji i klasifikaciji.

    Orlović se osvrnuo i na Zakon o strancima, te se obratio odbornicima, spočitavajući im da ni oni, a ni kosovski sistem nisu nadležni za prosvetu i zdravstvo koji funkcionišu u sistemu Republike Srbije.

    Navršavaju se 22 godine od Martovskog pogroma

    Aida Ferati Dolji Ivan Zaporožac Kosovo KoSSev lokalna politika Kosovo Martovski pogrom Milan Radojević Samoopredeljenje Severna Mitrovica SO Severna Mitrovica Srpska lista
    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zoran Savić

    Povezani članci

    Pomen i sećanje na Dimitrija Popovića. Majčina tuga pune 22 godine

    05.06.2026 14:05

    Kosovska policija: Protiv Radojevića i Zaporožca pokrenut postupak zbog vandalizma

    05.06.2026 12:32

    Radojević i Zaporožac pušteni nakon saslušanja u policiji

    05.06.2026 12:16

    Kosovska policija i Tužilaštvo: Osimnjičeni u kafiću u Ugljaru usmeravao građane kako da glasaju

    05.06.2026 11:32
    Izdvojeno

    “Složno pobeđujemo” bojkotuje izbore na Kosovu 7. juna

    05.06.2026 15:061 min čitanja IZVOR: KIM

    Vučić u Tivtu: Srbija neće priznati Kosovo, Hadžiju traži status kandidata za EU

    05.06.2026 14:341 min čitanja IZVOR: KIM

    Pomen i sećanje na Dimitrija Popovića. Majčina tuga pune 22 godine

    05.06.2026 14:053 min čitanja IZVOR: Kim

    Počinje glasanje dijaspore: Kosovo otvara biračka mesta u 18 država

    05.06.2026 13:151 min čitanja IZVOR: KIM
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.