Å estočlana delegacija potpisaće danas u ime meštana Sirinićke Župe kolektivni ugovor sa predstavnicima Kosovske elektro-korporacije. Delegacija je određena juče na vanrednoj sednici opštine Å trpce, a u vezi trafostanice nad kojom KEK traži nadležnost odlučeno je da o tome treba da se izjasni EPS, jer je ona u vlasništvu tog preduzeća. Kako je dogovoreno žitelji Å trpca struju će dobiti tek pošto 70 odsto građana plati paušalni iznos od dvadeset šest evra. Å trpce je od 30. juna najpre deset dana bilo pod strogim režimom restrikcija sa 17 sati bez struje i samo 7 sa strujom. Struja im je uključivana samo u nonćnim satima, u periodu od 24 do 7 ujutru, a od 11. jula isključena im je i ta takozvana humanitarna struja.
NAJNOVIJE VESTI
Kosovo u prvih pet meseci uvezlo robu vrednu 2,9 milijardi evra, izvoz samo 419 miliona
2 min čitanja IZVOR: Kosovo press
Zulfija Jakupi: U eri dezinformacija najvažnije je proveriti izvor informacije
1 min čitanja IZVOR: Radio Goraždevac

