U Å trpcu, koje je i posle mesec dana bez električne energije, danas se očekuje primopredaja ključeva ovdašnje trafostanice, predstavnicima Euleksa i Kfora. Upravna zgrada Elektrokosmeta u Å trpcu, koju su juče zatražili predstavnici Kosovske elektro korporacije (KEK), ostaće za sada u istom vlasništvu, jer se, kako su objasnili predstavnici opštine, radi o privatnom objektu čije prostorije kao zakupac koristi EPS odnosno Elektrokosmet. Predsednik Opštine Å trpce Zvonko Mihajlović kaže da zbog isključenja eklekrične energije Sirinićkoj Župi KEK snosi punu odgovornost. Mihajlović u izjavi Kontakt plus radiju naglašava da odgovornost za oko 15.000 građana Opštine Å trpce koji nemaju električnu energiju leži upravo na onima koji rešenje problema drže u svojim rukama. „Srbi su u Å trpcu po ko zna koji put iskazali spremnost da ovaj problem bude što pre rešen. Predstavnici KEK-a došli su u Å trpce i od predstavnika Srba zatražili ključeve od trafostanice i ključeve od upravne zgrade našta im je rečeno da upravna zgrada nikada nije bila predmet razgovora, tako da objekti nisu predati, zbog čega su se mobilni timovi povukli i naplata paušala nije izvršena, “ kazao je Mihajlović. On dodaje da su Srbi pristali na potpisivinje kolektivnih ugovora i plaćanje paušala. „Kada je reč o imovini države Srbije odnosno EPS-a mi nismo u mogućnosti da raspolažemo imovinom koja nije u našem vlasništvu. Sada EPS treba da se izjasni o ovom problemu, “ kazao je Mihajlović. Najugroženije kategorije stanovništva u Å trpcu su pojedinačna domaćinstva, Dom zdravlja i kolektivni cenri. Sutra se navršava tačno mesec dana kako su meštani opštine Å trpce oko 12.000 Srba i 3. 500 Albanaca bez električne energije.
NAJNOVIJE VESTI
Kosovo u prvih pet meseci uvezlo robu vrednu 2,9 milijardi evra, izvoz samo 419 miliona
2 min čitanja IZVOR: Kosovo press
Zulfija Jakupi: U eri dezinformacija najvažnije je proveriti izvor informacije
1 min čitanja IZVOR: Radio Goraždevac

