Pre nešto manje od sat vremena izvršena je, između radnika EPS-a i pripadnika američkog KFOR-a, primopredaja ključeva trafostanice u Å trpcu, saznaje KIM radio. „Ključevi su predati“, potvrdio je za KIM radio predsednik SO Å trpce Bojan Savić. „Po odobrenju Beograda, odnosno Ministarstva za Kosovo i Metohiju i Ministarstva energetike, ključevi trafostanice predati su pripadnicima KFOR-a, a oni će ključeve dati radnicima Kosovske elektroenergetske korporacije“, kazao je Savić. On dodaje da su ključevi pripadnicima KFOR-a predati bez incidenata i da nije bilo okupljanja meštana. Savić naglašava da se i dalje ne zna kada će stanovnici Å trpca dobiti struju. Podsetimo, Å trpce je od 30. juna najpre deset dana bilo pod strogim režimom restrikcija sa 17 sati bez struje i 7 sa strujom. Struja im je uključivana samo u noćnim satima, u periodu od 24 do 7 ujutru, a od 11. jula isključena im je i takozvana humanitarna struja.
NAJNOVIJE VESTI
Toplo i nestabilno
1 min čitanja IZVOR: Kim
Grupa dece i mladih sa poteškoćama u razvoju iz Severne Mitrovice stigla u Prijedor
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim

