Pedesetak raseljenih Srba iz Mušutišta, obići će sutra groblje u ovom selu, prvi put nakon deset godina. Prema rečima Milana Mihajlovića, jednog od raseljenih, oni će sutra prisustvovati i liturgiji koju će služiti paroh Aleksandar Našpalić, uz sasluženje monaštva manastira Sv. Kozma i Damjan iz Zočišta. „U organizaciji raseljenih očišćena je porta crkve i groblje u Mušutištu, a raseljeni će po prvi put nakon deset godina imati priliku da prisustvuju bogosluženju u crkvi Sv. Bogorodice Odigitrije u ovom selu, “ rekao je Mihajlović. On dodaje da će Mušutište sutra posetiti i gosti iz Novaka, Orahovca i Velike Hoče. U ovom metohijskom selu, sa mnogo ostataka srednjovekovih crkava, najpoznatiji je manastir Sv. Trojice koji je tokom ulaska KFOR-a 1999. godine potpuno uništen. Svi Srbi iz Mušutista i opštine Suva Reka su nakon toga proterani i do sada se niko od njih nije vratio.
NAJNOVIJE VESTI
Novak Đoković dobitnik povelje „Vidovdanski crveni kosovski božur“
1 min čitanja IZVOR: KIM
Izložba radova sa likovne kolonije „Vidovdan 2026“ u Gračanici, nagrade Šiljanu i Boškoćeviću
2 min čitanja IZVOR: Kim

