Ministarstvo za Kosovo i Metohiju oštro je osudilo protest kosovskih Albanaca u Đakovici, zbog dolaska Srba na osvećenje crkve Uspenja presvete Bogorodice, ocenivši takvo ponašanje kao nedopustvo i neprihvatljivo. „Ovakvi postupci ne doprinose smirivanju situacije, već upravo provociraju dalje sukobe i nestabilnost. Osim toga, oni su u potpunoj suprotnosti sa opšte prihvaćenim normama civilizovanog društva i usvojenim međunarodnim dokumentima o ljudskim pravima. “ Ministarstvo ističe da će nastaviti da se bori za ostvarivanje prava svih zajednica na Kosovu i Metohiji i poziva sve međunarodne subjekte da se snažno suprotstave ovakvom i sličnom ponašanju. U saopštenju se navodi i da Ministarstvo žali za svim nedužnim žrtvama na Kosovu i svima onima koji su nestali, a njihova sudbina nije razrešena, ma koje nacije i vere oni bili.
NAJNOVIJE VESTI
Godišnjica otmice radnika kopa Belaćevac: Sudbina devetorice nestalih i dalje nepoznata
1 min čitanja IZVOR: Kim
CIK čeka završetak procesa razmatranja žalbi pre objavljivanja konačnih rezultata izbora
1 min čitanja IZVOR: Ekonomija Onlajn, Kim

