Å kolski odbor OÅ Marko Rajković u Vrbovcu doneo je odluku da razreši direktora ove škole Stanislava Kojića, saznaje radio Klokot. Kojić kaže da je ova odluka vrhunac onoga što je počelo još kada je imenovan novi školski odbor. „Sve je počelo 3. avgusta kada je doneto rešenje za imenovanje novih članova školskog odbora za osnovnu školu u Vrbovcu. Tada na na neki način počinje i hajka koja se vodi protiv mene, “ tvrdi Kojić. On ima zamerke i na zakonitost procedure održavanja sednica odbora: „Poslednja sednica ovog odbora održana je 7. septembra, i tad je i doneta odluka o mojoj smeni. Održana je bez mog prisustva i predsednika školskog odbora. “ Kojić takođe tvrdi da iza njegove smene stoje pojedini dugogodišnji radnici ove škole, pojedini članovi školskog odbora i lokalna samouprava ove opštine. Međutim, predsednik skupštine Staniša Jeremić odbacuje ove optužbe. „Ja mislim da on bez ikakvog povoda napada ljude da stoje iza svega ovoga, jer ti ljudi koji su članovi školskog odbora nemaju nikakve zahteve za neko radno mesto ili nešto drugo. Iznosi neistine, kleveta ljude bez razloga i stvara konfuziju među lokalnim stanovništvom, a to može da se odrazi i na drugi način“, kazao je Jeremić. On navodi da se protiv Kojića vodi krivični postupak zbog, kako je rekao, pronevere ogromne količine novca koja je, za vreme njegovog direktovanja, namenjena školi. I predsednik opštine Vitina Srećko Spasić odbacuje Kojićeve tvrdnje da je lokalno rukovodstvo na bilo koji način vršilo pritisak na članove školskog odbora. „Ne razumem kako je moguće da lokalno rukovodstvo vodi hajku protiv direktora Stanislava Kojića kada znamo da lokalna samouprava daje samo tri člana školskog odbora, a da ostalih šest daje škola“, kazao je Spasić.
NAJNOVIJE VESTI
Lakroa pohvalio napredak Kosova u borbi protiv rodno zasnovanog nasilja
1 min čitanja IZVOR: KIM
Krueziju: Odluke o gasnim projektima ne sme da donosi samo vlada
1 min čitanja IZVOR: KIM

