Nakon jučerašnjeg isključenja električne energije severu Kosova, održan je sastanak o ovom problemu između ministra Bogdanovića, predstavnika Elektrokosmeta i EPS-a, kao i predsednika opština sa severa KiM. U saopštenju dostavljenom KIM radiju se kaže da je na sastanku konstantovano da je ovim isključenjem stvorena prava humanitarna katastrofa, jer su pored stanovništva, bez energije ostavljene zdravstvene i prosvetne ustanove i drugi objekti od vitalnog značaja. Dodaje se da je EPS tokom jučerašnjeg dana humanitarnom isporukom električne energije, delimično ublažio probleme i sprečio humanitarnu katastrofu. „Na današnjem sastanku, obzirom da EPS trenutno može da delimično zadovolji aktuelnu potrošnju na severu KiM, doneta je odluka da radnici Elektrokosmeta, koji žive i rade na severu KiM, od 25. do 30. 10. 2009. godine izvrše evidentiranje svih potrošača i brojila i da naplata utroška električne energije počne od 01. 11. 2009. godine, “ navedeno je u saopštenju. Učesnici sastanka takođe pozivaju građane da razumeju aktuelni trenutak, i da zbog stvaranja uslova za stabilno i redovno snabdevanje električnom energijom u narednom periodu sarađuju sa radnicima Elektrokosmeta, i ograniče sopstvenu potrošnju na osnovne potrebe. Dodaje se da će država Srbija učiniti sve da stvori uslove i iznađe trajno rešenje, dok će JP Elektrokosmet omogućiti racionalno korišćenje raspoložive energije na svom potrošačkom području, vodeći računa da u snabdevanju ne dođe do diskriminacije po bilo kom osnovu.
NAJNOVIJE VESTI
Osojane od juče bez vode
1 min čitanja IZVOR: Kim
Policija upozorava građane na lažne poruke o neplaćenim kaznama
1 min čitanja IZVOR: Kim

