Međunarodni civilni predstavnik na Kosovu Piter Fejt, imenovao je danas po 12 članova za opštinske pripremne timove za novu opštinu Parteš i proširenu opštinu Novo Brdo, saopšteno je iz ICO-a. Nakon imenovanja članova pripremnih timova šef ICO-a je kazao da decentralizacija stabilno napreduje i da je to proces koji će se nastaviti na Kosovu i nakon lokalnih izbora. „Veoma je važno da u proces decentralizacije budu uključene sve zajednice radi obezbeđivanja demokratske legalizacije novoosnovanih opština u najranijem mogućem trenutku. U slučaju Parteša i Severne Mitrovice, očekuje se da će to biti najkasnije šest meseci nakon novembarskih lokalnih izbora“, rekao je Fejt. On je naglasio da članovi priprenih timova imaju težak zadatak, da kako je rekao, „polože temelje za osnivanje nove opštine i bolji život za svoju zajednicu“. Pripremni tim još nije jedino formiran za novu opštinu Severna Mitrovica koja je predviđena procesom decentralizacije na Kosovu prema planu Martija Ahtisarija Opštinski pripremni timovi imaju tehnički mandat da pripreme sva sredstva, imovinu i administrativne strukture koje su potrebne za buduće osnivanje i funkcionisanje nove Opštine Parteš i proširene Opštine Novo Brdo, navodi se u saopštenju ICO-a dostavljenom KIM radiju.
NAJNOVIJE VESTI
Izdavačka kuća „Panorama-Jedinstvo“ predstavila godišnju produkciju i novi broj „Stremljenja“
3 min čitanja IZVOR: Kim
Osojane od juče bez vode
1 min čitanja IZVOR: Kim

