Ministarstvo unutrašnjih poslova Kosova povuklo je odluku da je građanima Srbije i Crne Gore potreban pasoš za ulazak na Kosovo, saznaje KIM radio. Portparol KPS-a Bakim Keljani izjavio je za naš program da je pasoš potreban „svima drugima osim građanima Srbije i Crne Gore“. „Odluka je da je pasoš potreban svima, sem građanima Srbije i Crne Gore koji mogu da uđu na Kosovo i bez pasoša“, kazao je Keljani. On dodaje da policija na prelazima ne zaustavlja državljane Srbije i Crne Gore ukoliko nemaju pasoše, već ih samo informiše da bi trebali da ih imaju, ali da oni „imaju pravo“ da uđu na teritoriju Kosova. Podsetimo, krajem prošle nedelje iz KPS-a je saopšteno da je od 10. novembra za ulazak na Kosovo građanima Srbije i Crne Gore potreban pasoš, a da poseban karton koji građani Srbije dobijaju na granici važi kao viza. Odluka je važila do 14. novembra.
NAJNOVIJE VESTI
Policija pozvala građane na oprez zbog povećanog rizika od požara
1 min čitanja IZVOR: Kim
Poginuo radnik na gradilištu u Prizrenu, sumnja se da ga je udario kran
1 min čitanja IZVOR: RTK2

