Pet lekara Zdravstvenog centra u Gnjilanu u Å ilovu će sutra obustaviti rad na sat vremena u znak protesta zbog, kako kažu, zloupotrebe službenog položaja od strane direktorice ovog zdravstvenog centra. Jedan od njih, dr Milorad Todorović, rekao je u izjavi za KIM radio da su lekari devet meseci pokušavali da Ministarstvu zdravlja Republike Srbije „ukažu na zloupotrebu službenog položaja od strane direktorice Jelice Krčmarević“. Pošto u tome nisu uspeli, za sutra u periodu od 12. 10 do 13. 10 oni će prekinuti rad, kazao je Todorović. On dodaje da direktoricu Jelicu Krčmarević doktori ove ustanove optužuju za razne zloupotrebe službenog položaja. „Radi se o promašajima u organizaciji službe, zloupotrebama u nabavkama, a lekari koji imaju dva do tri meseca staža postaju načelnici. Spremni smo čak i da započnemo štrajk glađu ako će to značiti njena ostavka ili smena sa mesta direktora“, naglasio je Todorović. Direktorka Zdravstvenog centra Gnjilane izmeštenog u Å ilovu Jelica Krčmarević, potvrdila je Kim radiju da je obaveštena da će petoro lekara sutra na sat vreme obustaviti rad. Ona kaže da se radi o samovolji pojedinaca, odnosno grupe bivših rukovodilaca Zdravstvenog centra Gnjilane na čelu sa dr Miloradom Todorovićem. Doktorka Krčmarević dodaje da takav vid protesta nije u skladu sa zakonom, i da ovo nije prvi slučaj od kako je direktor ove ustanove da se protiv nje ovako nešto organizuje. „Očekujem instrukcije iz Ministarstva zdravlja, čiju podršku imam za svoj rad. Nemam problema u funkcionisanju Zdravstvenog centra i celokupan moj rad u ovom trenutku se odnosi na borbu protiv epitemije novog gripa, ali i sve ono što je potrebno za stanovništvo u ovom regionu“, kazala je dr Krčmarević.
NAJNOVIJE VESTI
Policija pozvala građane na oprez zbog povećanog rizika od požara
1 min čitanja IZVOR: Kim
Poginuo radnik na gradilištu u Prizrenu, sumnja se da ga je udario kran
1 min čitanja IZVOR: RTK2

