Drugi krug kosovskih lokalnih izbora održaće se 13. decembra. Po drugi put za gradonačelnika glasaće se u nekoliko opština na Kosovu, od toga sa srpskom većinom su dve, Å trpce i Novo Brdo. Kandidat SLS za gradonačelnika Å trpca Bratislav Nikolić kaže da očekuje pobedu. Tvrdi da ima šest prioritetnih zadataka koje će se truditi da ispuni ukoliko preuzme vlast. „Kao što je to slučaj u svim mestima na Kosovu, tako i kod nas najveći problem je nezaposlenost. Pored toga za nas će biti izazov da se suočimo i sa nelegalnom gradnjom u vikend zoni, da rešimo problem privatizacije Ineks ski centra i da uradimo nešto kako bi pokrenuli turizam, jer je to ovde osnovna privredna grana. Takođe mislim da se može uraditi nešto bolje i za poljoprivredu i stočarstvo, “ kaže Nikolić. On dodaje da će saradnja sa Beogradom biti prioritet. Za drugog kandidata Bećira Fejzulaha iz Demokratske partije Kosova prioritet je rešiti bezbednosni problem i omogućiti slobodno kretanje ljudi. „Najpre moramo rešiti bezbednosni problem, a zatim moramo raditi i na ekonomskom razvoju opštine. Moramo izgraditi bolju infrastrukturu, škole, obezbediti još radnih mesta“, kaže Fejzulahu. Prema njegovim rečima najbolji način za rešavanje problema nezaposlenosti je privatizacija Ineks ski centra. Kada je u pitanju saradnja sa Beogradom navodi da ne zna o kakvoj saradnji bi tu moglo da se govori, ali dodaje da je za saradnju sa svim državama pa i sa Srbijom.
NAJNOVIJE VESTI
Policija u Zubinom Potoku pronašla oružje i municiju na tri lokacije
1 min čitanja IZVOR: KIM
Novak Đoković dobitnik povelje „Vidovdanski crveni kosovski božur“
1 min čitanja IZVOR: KIM

