Petoro lekara Zdravstvenog centra Gnjilane sa sedištem u Å ilovu u štrajku su već dve nedelje, javlja Klokot radio. Oni su i danas tokom jednočasovnog štrajka zahtevali smenu direktorke ovog centra dr Jelice Krčmarević. Dr Zoran Å arac rekao je za Klokot radio da je tokom protekle nedelje boravio u Minstarstvu zdravlja Republike Srbije zajedno sa dr Krčmarević, zbog štrajka radnika. On je rekao da je pomoćniku Ministra za zdravstvo od strane štrajkačkog odbora dostavljena kompletna dokumentacija o nepravilnostima u radu direktorke Jelice Krčmarević, i napomenuo da je u ministarstvu izneta odlučnost radnika koji će nastaviti sa štrajkom do ispunjenja zahteva, a postoji i mogućnost da će lekari krenuti u radikalniji štrajk. „Nadam se da će ta oduka biti doneta na sednici Vlade u četvrtak. Ukoliko se to ne desi, ozbiljno razmišljam da krenem u štrajk glađu“, naglasio je Å arac. Podsetimo i lekari hirurške klinike KBC Priština, sa sedištem u Gračanici, nastavljaju sa štrajkom, jer traže smenu direktora Stojana Sekulića.
NAJNOVIJE VESTI
Policija pozvala građane na oprez zbog povećanog rizika od požara
1 min čitanja IZVOR: Kim
Poginuo radnik na gradilištu u Prizrenu, sumnja se da ga je udario kran
1 min čitanja IZVOR: RTK2

