U Novoj 2010. godini najveće želje žitelja Kosova i dalje ostaju sloboda, bezbednost i mir. U novogodišnjoj noći policija najavljuje pojačanje mera bezbednosti. Prema rečima portparola KPS-a Bakija Keljanija policija će biti prisutna na mestima gde se očekuje dolazak velikog broja ljudi. „U gradovima, gde se slavi na otvorenom, u mestima gde su najavljeni koncerti i slične manifestacije, bićemo prisutni u većem broju. Policija ima plan po kome će raditi i mi ne očekujemo veće probleme, “ kazao je Keljani. Dodao je da će na ulicama biti i više saobraćajnih policajaca i apelovao na vozače da ne konzumiraju alkohol. Međutim, dok je u većini gradova u Srbiji organizovan doček Nove 2010. godine na gradskim trgovima, Srbi na Kosovu i Metohiji nisu organizovali doček na otvorenom, pa će se proslava uglavnom odvijati u restoranima ili u krugu porodice.
NAJNOVIJE VESTI
Za šest meseci 13 smrtnih slučajeva na radnom mestu
2 min čitanja IZVOR: Koha
Odbačene kao neosnovane žalbe dva kandidata DPK
1 min čitanja IZVOR: Beta

