General potpukovnik Markus Bentler, komandant KFOR-a na Kosovu, primio je jutros u glavnom štabu KFOR-a u Prištini minstra odbrane Republike Albanije Arbena Imamija. Bentler je upoznao ministra sa nepretkom u bezbednosnoj situaciji i predstojećim izazovima. „Kao rezultat boljeg bezbednosnog stanja, KFOR je prilagodio strukturu i dostigao broj od 10.000 vojnika podeljenih u pet borbenih grupa, kazao je Bentler i naglasio da i pored reorganizacije snaga, neće biti promena u pogledu misije KFOR-a. U saopštenju dostavljenom KIM radiju se dodaje da je Bentler kazao da je Kosovo na putu ka boljoj budućnosti. Imami je tokom sastanka istakao izuzetan napredak na Kosovu koji je omogućila KFOR-ova kontinuirana posvećenost svom zadatku. „Jedan od pokazatelja bolje situacije je uspešno formiranje Kosovskih bezbednosnih snaga (KBS). Njihova obuka je veoma profesionalna i puzdana“, kazao je Imami i dodao da je Albanija spremna da podrži KFOR u svakom aspektu.
NAJNOVIJE VESTI
Lakroa i Kurti razgovarali o dijalogu Kosova i Srbije
1 min čitanja IZVOR: KIM
INDEP: Kosovo daleko od ciljeva za obnovljive izvore energije
2 min čitanja IZVOR: KIM

