Administratior eparhije raško-prizrenske vladika Atanasije boravi danas u gnjilanskom regionu. Prema najavama ove eparhije, vladika Atanasije će posetiti Cernicu a nakon toga obići će i Parteš, Žitinje i razrušeni manastir Binač. Administrator raško-prizrenske eparhije je i juče boravio u Gnjilanskom namesništvu. On je posetio hram Svetog Nikole u Gnjilanu i prisustvovao liturgiji Pređeosvećenih darova koju je služio jerej Dragiša Jerinić. Liturgiji je prisustvovalo oko 50 vernika među kojima je bio i veliki broj dece. Vladika Atanasije je, prema saopštenju eparhije, nakon liturgijue razgovarao sa sveštenicima gnjilanskog kraja o problemima sa kojima se suočavaju i mogućnosti njihovog prevazilaženja.
NAJNOVIJE VESTI
Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine
1 min čitanja IZVOR: Koha
Lakroa i Kurti razgovarali o dijalogu Kosova i Srbije
1 min čitanja IZVOR: KIM

