Liturgiji, koju su služili protojerej stavrofor Ranđel Denić, arhimadrid Partenije iz Grčke, jerej Nenad Našpalić uz sasluženje sestrinstva manastira Gračanice, prisustvovalo je stotinak vernika.
Srbi iz Gračanice kao i iz ostalih sela na centralnom Kosovu za Božić su poželeli zdravlje, sreću i mir.
Slađana Simionović kaže da je Božić jedva dočekala i da joj božićni post nije teško pao.
„Želja mi je da ostanemo i opstanemo na našim prostorima uz božiju pomoć. Sa svojom porodicom slavili smo juče badnji dan i veče. Celu noć smo proveli sa našom decom i porodicom. Imali smo i prvog polaznika jutros oko pola tri“, kazala je Slađana.
I Kostić Siniša iz Gračanice poželeo je svojoj porodici ali i svim ostalim pravoslavnim verncima na Kosovu i Metohiji da ostanu i na tom prostoru.
„Želim da istrajemo i da se održimo na ovim prostorima, jer su i naši predci živeli ovde, pa na određeni način ne bi trebalo njih da izneverimo“, kazao je Kostić.
Posle liturgije, protojerej je pročitao patrijarhovu Božićnu poslanicu, a vernici koji su postili imali su prilike da se u porti pričeste.


