Nepoznati počinioci su 7. februara, nešto posle ponoći,razvalili ulazna vrata i potpuno demolirali unutrašnjost objekta a ikone i liturgijske predmete pobacali po podu.
Prema rečima sekretara Eparhije raško- prizrenske, Save Šmigića iz crkve je odneta i izvesna suma novca.
“Šteta je velika, dosta ikona je polupano, oskrnavljeni su i oštećeni sveti sasudi kao i sveti presto”, kazao je KIM radiju otac Savo Šmigić.
Prema njegovim rečima Kosovska policija je obavila uviđaj ali za sada nema informacija da je neko uhapšen.
Crkva Svetog Nikole u Kosovskoj Kamenici obijana je i pljačkana od 1999. godine nekoliko puta.
Crkva je sazidana 1862. a osvećena je desetak godina kasnije.
Od 1999. godine ovo je jedino mesto gde se Srbi u ovom gradu okupljaju a ujedno to je i centar svih kulturnih i duhovnih dešavanja u kosovsko-kameničkoj opštini.


