Osvećenju crkve prisustvovao je veliki broj povratnika iz Osojana, kao i iz čitave Metohije. Vladika Atanasije je u besedi poručio vernicima da je današnji dan uvod u Vaskrsenje. On je rekao da mu je drago što u osojanskoj dolini ima dosta dece i posavetovao roditelje da decu uče pobožnosti. “Milo mi je što ovde ima dosta dece, ali Vas molim kao roditelje, kao Srbe i kao hrišćane da učite decu da budu istinski pobožna. Ne dozvolite da budu kao oni što se pretvaraju, tobože su veliki duhovnici, a sa druge strane mrze i klevetaju, razdvajaju i razdeljuju narod. Učite ih da budu istinski pobožna i pravoslavna“, poručio je administrator eparhije raško-prizrenske, vladika Atanasije. Za Vučka Đurića, povratnika u selo Osojane, osvećenje crkve Sv. Arhangela Gavrila predstavlja veliki dan jer, kako kaže i narod ovog kraja i povratnici u Metohiju duhovno će se uzdići. „Za naša buduća pokolenja i za naš opstanak ovde, za sve koji misle da ostanu da žive ovde, ovo osvećenje crkve znači mnogo“, poručuje Đurić. Na Lazarevu subotu danas je i u Prizrenu, u hramu Sv. Đorđa služena Sveta liturgija, kojoj je prisustvovalo dvadesetak vernika iz Prizrena, okoline i gostiju. Liturgiju su služili protosinđel Mihajlo, iguman Stefan iz manastira Zočište i iguman Vasilije iz manastira Sveti Vrači kod Leposavića.
NAJNOVIJE VESTI
Lakroa sa gradonačelnicima i predstavnicima školstva i zdravstva na severu Kosova
2 min čitanja IZVOR: Kim
Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine
1 min čitanja IZVOR: Koha

