U okviru strateškog smanjivanja broja vojnika KFOR-a na Kosovu i Metohiji 160 pripadnika poljsko-ukrajinskog bataljona koji su u proteklih deset godina bili stacionirani u hotelu “Breza“ na Brezovici sutra odlaze iz opštine Å trpce. Komandir poljsko-ukrajinskog bataljona Mihail Zabrocki kaže da iza sebe ostavljaju dobru bezbednosnu situaciju, gde će iz američke baze Bondstil u koju odlaze pratiti situaciju na terenu. “Ukrajinske snage su zajedno sa kosovskom policijom napravile dobru bezbednosnu situaciju u opštini Å trpce. U njoj ima dosta policije koja predstavlja vlast na Kosovu, tako da ona samostalno treba da radi na očuvanju bezbednosti, dok je KFOR tu kao drugi ili treći korak sigurnosti. Pratićemo situaciju i u svakom trenutku bićemo spremni da pomognemo ljudima u opštini Å trpce“, kazao je komandir Zabrocki. Predsednik opštine Å trpce Zvonko Mihajlović smatra da će povlačenje ovog bataljona kod stanovništva u mestima koja se graniče sa albanskim sredinama izazvati osećaj nesigurnosti. “Svakako da onima koji žive u rubnim mestima opštine Å trpce neće biti svejedno, jer su Srbi ovde poučeni lošim iskustvom i neće se sa komšijama Albancima osećati bezbedno. Kosovska policijska služba nije spremna da odgovori eventualnim izazovima koji će se pred njom postaviti“, kazao je Mihajlović. Prema najavama pripadnici poljsko-ukrajinskog bataljona će nastaviti svakodnevno patroliranje kako bi se sprečilo eventualno ugrožavanje bezbednosti.
NAJNOVIJE VESTI
Lakroa sa gradonačelnicima i predstavnicima školstva i zdravstva na severu Kosova
2 min čitanja IZVOR: Kim
Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine
1 min čitanja IZVOR: Koha

