Dvojica Albanaca ukrala su, pre tri dana, zvono iz crkve Sv. Vrača u povratničkom selu Novake, kod Prizrena. Prema saznanjima KIM radija lopovima se prilikom krađe zvono otkinulo sa zvonika, pri čemu se polomilo na tri dela. Vest o krađi crkvenog zvona potvrdila je KPS. Portparol KPS u Prizrenu, Fazir Beriša, izjavio je KIM radiju da su lopovi crkveno zvono prodali za 105 evra. “Uhapšeni su R. Z. i F. S. iz Mamuše. Slučaj ćemo predati javnom tužiocu i njima će najverovatnije biti određen pritvor“, rekao je Beriša. Isto zvono na meti kradljivaca bilo je pre dve godine, kada ga je KPS pronašla i vratila u selo.
NAJNOVIJE VESTI
Parlamentarna skupština SE izglasala rezoluciju o stanju demokratije u Srbiji
3 min čitanja IZVOR: Beta
Lakroa sa gradonačelnicima i predstavnicima školstva i zdravstva na severu Kosova
2 min čitanja IZVOR: Kim

