Direktorica Doma zdravlja u Gračanici Rada Trajković kaže da je ovaj aparat jedini takve vrste na Kosovu i Metohiji. “Srećni smo što naši pacijenti neće morati da prelaze kilometre i kilometre da u ostatku Srbije traže ovakav vid dijagnostike. Ovaj aparat će biti veoma koristan i u službi svih naših pacijenata“, kazala je Trajković. Na ceremoniji predaje ovog aparata prisustvovao je i ambasador Francuske u Prištini Žan Fransoa Fitu koji je naglasio da će ovaj aparat koristiti svima. “Značaj ove donacije je u tome što će upotpuniti kapacitete Doma zdravlja i omogućiti lekarima da rade na najbolji mogući način. Ovo je privatna donacija pojedinaca iz moje zemlje. Ja se nadam da će pojedinci ne samo iz Francuske, već i iz ostalih zemalja nastaviti da budu velikodušni i otvoreni za sve stanovnike na Kosovu“, kazao je Fitu. Aparat “Ortopan“ koji se koristi za snimanje vilice je donacija doktora Žeroma Galupa iz Francuske, a aparat su pre mesec i po dana Domu zdravlja u Gračanici predali arhimandrit Ilija i još dvojica francuskih pravoslavaca iz manastira Preobraženja u Terasonu u Francuskoj.
NAJNOVIJE VESTI
Zana u Gračanici: Dobra pesma rešava sve
3 min čitanja IZVOR: Kim
Zoran Savić: Bez medijske pismenosti nema uspešne borbe protiv dezinformacija
3 min čitanja IZVOR: Radio Goraždevac

