Direktor Doma zdravlja u Gračanici, dr Rada Trajković, izjavila je KIM radiju da su lekari i rukovodstvo Doma zdravlja u Gračanici u svakodnevnom kontaktu sa Svetskom zdravstvenom organizacijom kako bi pomogli da se obezbede uslovi za rad medicinskom osoblju u pružanju pomoći pacijentima nakon prekida fiksne i mobilne telefonije u pokrajini. „Prekid telefonskih veza najdirektnije pogađa bolesne ljude koji već deveti dan ne mogu da zatraže pomoć Hitne službe Doma zdravlja. Posebno je teško kardio-vaskularnim bolesnicima koji u ovom momentu spadaju u najugroženiju grupu bolesnika“ rekla je Rada Trajković KIM radiju. Ona navodi da je Dom zdravlja obezbedio preko 20 telefonskih brojeva kosovskih operatera. „ Ti brojevi olakšavaju donekle komunikaciju među medicinskim osobljem ali naše stanovništvo i bolesnici nemaju ili u veoma malom broju imaju telefone kosovskih operatera tako da nisu u mogućnosti da pozovu pomoć onda kada je najpotrebnija“, naglasila je ona. Dirktor Doma zdravlja kaže da posebno zabrinjava podatak da prema poslednjim analizama samo u Gračanici ima preko 1000 hroničnih bolesnika kojima pomoć lekara može da zatreba u svakom momentu. Trajković naglašava da je posebno veliki paradoks da danas na Praznik rada zdravstvene institucije na Kosovu i Metohiji treže pomoć za rad. To je, kako navodi, rezultat okolnosti u kojima su se radnici našli nakon proterivanja sa radnih mesta 1999. godine. „ U takvim okolnostima mi pokušavamo da izgradimo poverenje i da taj broj radnika uspe da odgovori na ono što je ustvari nadoknada koja se dobija za rad na prostoru na kojem su ostali“, zaključila je Rada Trajković.
NAJNOVIJE VESTI
Lakroa i Macut: Dijalog Beograda i Prištine ključan za stabilnost
1 min čitanja IZVOR: KIM
Krasnići: Do devet poslanika manjinskih zajednica spremno da podrži Kurtija
1 min čitanja IZVOR: KIM

