Ministar unutrašnjih poslova Kosova, Bajram Redžepi, najavio da će građani Kosova uskoro dobiti nove registarske tablice na svojim automobilima, koje će na levoj strani imati oznaku „RKS“ (Republika Kosovo). Komentarišući ove najave državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju i predsednik Koordinacionog centra, Zvonimir Stević, kazao je KIM radiju da ovakva izjava Bajrama Redzepija, nije u službi smirivanja političkih, a pre svega međuetničkih tenzija na Kosovu i Metohiji. „Odluka privremenih vlasti u Prištini direktno je usmerena protiv kosovskih Srba, bilo onih koji su prognani iz Pokrajine bilo onih koji žive na Kosovu i Metohiji“, rekao je Stević. On je dodao da odlukom o zabrani upravljanja vozilima sa registarskim oznakama gradova sa Kosova i Metohije mora da se pozabave predstavnici međunarodne zajednice, koji bi, kako je rekao, „tako diskriminatorsku odluku morali da stave van snage“. „Ministarstvo i Koordinacioni Centar za Кosovo i Metohiju ukazuju da ova i druga tehnička pitanja ne bi smela da dobiju političke dimenzije, nego ih treba rešavati razgovorima i dogovorima u okviru pravila sadržanih u brojnim dokumentima za rešavanje tehničkih pitanja“, istakao je Stević u izjavi KIM radiju.
NAJNOVIJE VESTI
Gašić sa Lakroom o Kosovu, UNMIK-u i mirovnim operacijama
1 min čitanja IZVOR: Kim
Stabilno i toplije
1 min čitanja IZVOR: Kim

