Svrha ovog foruma je pružanje mogućnosti Vladi Kosova da podigne svest o značaju privatizacije distribucije i podizanje nivoa svesti o tome zašto je transakcija značajna za postizanje održivog i bezbednog snabdevanja električnom energijom i dugoročnu finansijsku stabilnost sektora. „Nedovoljno snabdevanje električnom energijom predstavlja najveću prepreku za razvoj privatnog sektora i ekonomski rast Kosova. Opšta reforma ovog sektora je od suštinskog značaja, a najbolje se može postići privlačenjem finansijski jakih i tehničkih iskusnih privatnih investitora“, kaže se u saopštenju dostavljenom KIM radiju. Navodi se da se Vlada Kosova radi postizanja ovog cilja zalaže za dve kritične i blisko povezane transakcije, za izgradnju Novog Kosova za iskopavanje i proizvodnju i privatizaciju Elektrodistribucije. Na javnom forumu će se diskutovati o složenim pitanjima politike vezane za privatizaciju Elektrodistribucije, kao što su zaštita siromašnih potrošača i obezbeđivanje sprovođenja neophodnog poskupljenja tarifa. Na forumu će, između ostalih, govoriti i američki ambasador u Prištini kristofer Del i premijer Kosova Hašim Tači.
NAJNOVIJE VESTI
„Koraci nade“ premijerno prikazani u Gračanici
3 min čitanja IZVOR: Kim
Gašić sa Lakroom o Kosovu, UNMIK-u i mirovnim operacijama
1 min čitanja IZVOR: Kim

