U pozivu se navodi da je cilj tendera prodaja većine akcija Telekoma Kosova koje su 100 % u vlasništvu kosovske vlade. “Vladin komitet za privatizaciju poziva zainteresovane strane, naročito telekom operatere i finansijske investitore sa iskustvom u sektoru telekomunikacija, da pošalju svoje pismene zahteve“. Krajnji rok za slanje dokumentacije za pretkvalifikaciju je 13. septembar 2010. godine. Kosovska vlada je odlučila da proda 75 % akcija Telekoma Kosova, dok će poštansku službu zadržati u potpunosti u svom vlasništvu. Procene eksperata u Prištini, kako navode pojedini mediji, su da bi za 75 % akcija Telekoma sa fiksnom i mobilnom mrežom moglo da se dobije između 300 i 600 miliona evra.
NAJNOVIJE VESTI
Otvorena izložba Likovne kolonije „Vidovdan“, nagrade Šiljanu i Boškoćeviću
3 min čitanja IZVOR: Kim
Inspekcija zatvorila pilanu u Brnjaku
1 min čitanja IZVOR: Zubin Potok info

