Na desetoj redovnoj sednici Skupštine opštine Klokot, između ostalog, doneta je odluka po kojoj će svi oni koji borave u nekom od kompleksa banjskih lečilišta, kao pacijenti ili turisti, morati da plaćaju po 30 evrocenti po danu. Kako prenosi Klokot radio, odluka je donešena jednoglasno posle rasprave o visini iznosa boravišne takse (prvobitan predlog je bio da ona iznosi jedan evro). Potpresednik Skupštine opštine Klokot, Rifat Haljimi, rekao je da će se veći deo prikupljenih taksi vratiti u turizam kroz projekte vezanim za ovu granu privrede i kroz ulaganja u infrastrukturu. „Opština će imati koristi od prikupljenih sredstava jer će moći ponovo da ih vrati građanima kroz ulaganje u infrastrukturu turizma i u kapitalne investicije na ovom području“, rekao je Haljimi.
NAJNOVIJE VESTI
U Obiliću uhapšen nemački državljanin po poternici Španije zbog otmice šestogodišnjeg deteta
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim
Policija u okolini Prištine sprovodi pojačani nadzor dvotočkaša, oduzeto nekoliko vozila
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim

