Ministar za Kosovo i Metohiju, Goran Bogdanović, kaže da je 2010. godinu obeležila Rezolucija u Generalnoj Skupštini UN-a i odluka Međunarodnog suda pravde o Kosovu i Metohiji. “Doživeli smo razočarenje odlukom Međunarodnog suda pravde ali smo u saradnji sa EU i našim prijateljima u svetu uspeli da usaglasimo Rezoluciju koja je doneta u Generalnoj Skupštini. U tom smislu sada očekujemo početak dijaloga sa Prištinom ge ćemo rešavati svakodnevne probleme ljudi koji žive na Kosovu i probleme koji opterećuju i jedne i druge znači i Srbe i Albance“, izjavio je ministar Bogdanović Kontakt plus radiju. Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju, Oliver Ivanović, navodi da je godina na izmaku bila jako teška i da je veliko razočarenje donela odluka Međunarodnog suda pravde ali da je Rezolucija UN o Kosovu donela pomak. “Kraj godine obeležen je izborima na Kosovu koje Vlada Srbije nije podržala pa nije ni bilo očekivano da će izlaznost biti prevelika. Ovaj broj koji je izašao nije za potcenjivanje i trebao bi da bude signal upozorenja za sve nas, da se gubi komunikacija ili da je ona loša jer sa svakim čovekom više koji izađe na ove izbore pokazuje da Vlada Srbije zapravo ima manji uticaj na tom prostoru“, kaže Ivanović. On je kao najznačajniji događaj u godini na izmaku označio izveštaj izvestioca Saveta Evrope, Dika Martija, ističući da 1999. godine “nije bio ubeđen u tu priču, ali da je dobro što se našao hrabar čovek da istinu iznese na videlo“.
NAJNOVIJE VESTI
Nemanji Šaroviću zabranjen ulaz na Kosovo za Vidovdan
1 min čitanja IZVOR:
Gradonačelnik demantuje da Opština Obilić ima bilo kakve veze sa organizacijom proslave Kosovske bitke
1 min čitanja IZVOR: KosovaPress

