Preregistracija i izdavanje vozačkih dozvola trajaće do 31. decembra ove godine i prema rečima ministra unutrašnjih poslova Kosova Bajrama Redžepija pravo na registraciju i zamenu dokumenata imaju svi građani koji žele kosovske tablice i vozačke dozvole. Preregistarcija, po rečima Redžepija, neće biti besplatana kao što je ranije najavljivano već će se vršiti prema postojećim zakonskim odredbama o registraciji. Isto će biti sprovedeno i kada je u pitanju izdavanje kosovskih vozačkih dozvola. „Za zamenu tablica i dobijanje kosovskih vozačkih dozvola potrebna su saobraćajna i kopija važeće vozačke dozvole, lična karta i izvod rođenih. Vlada Kosova priznaće sva dokumenta koja su izdata od strane instucija Republike Srbije“, kazao je Redžepi i napomenuo da ista pravila važe za sve koji imaju važeću vozačku dozvolu bez obzira da li su vozački ispit položili pre ili posle 1999. godine. On je dodao da su Civilna kancelarija za registraciju i kancelarija za registraciju vozila dobili uredbu kako bi bile što fleksibilnije prilikom izdavanja dokumenata svim građanima Kosova koji žele da to učine. Novi automobili koji carinu plate Republici Srbiji do 31. oktobra oslobođeni su plaćanja carine Kosovu, dok svi atomobili kupljeni posle tog datuma moraju da se ocarina prema pravilima MUP-a Kosova. Preregistarcija će se obavljati u svim centrima za registraciju vozila a moguće je i otvaranje kancelarija za ovu namenu u Policijskim stanicama.
NAJNOVIJE VESTI
CIK objavio konačne rezultate vanrendih parlamentarnih izbora na Kosovu
1 min čitanja IZVOR: Koha
Nerodimlje kod Uroševca: Mozaik smisla i razaranja
3 min čitanja IZVOR: Politika, autor: Živojin Rakočević

