NAJNOVIJE VESTI
Browsing: Ubistvo policajca kod Loznice
Telo Fatona Hajrizija koji je 19. juna ubijenkod Loznice nakon što je jednog srpskog policajca ubio, a drugog ranio, predato je njegovoj porodici jutros na Merdaru.
Osoba ubijena 19. jula u Loznici u Srbiji je Faton Hajrizi, a njegovo telo se nalazi u mrtvačnici tog grada, objavila je Koha pozivajući se na svoje izvore.
Advokat porodice Fatona Hajrizija, kojeg je lišio života MUP Srbije u akciji hapšenja zbog toga što je bio osumnjičenog za ubistvo policajca u Loznici, izjavio je da će tražiti pomoć Albanije u ovom slučaju, prenosi Gazeta ekspres (Express).
Ministarka pravde Kosova Aljbulena Hadžiju je danas, posle drugog dana ispitivanja u Specijalnom tužilaštvu Kosova, rekla „da neko koči Vladin rad na reformi pravosuđa“ i da je ometa u radu.
Specijalno tužilaštvo Kosovo je saopštilo da je danas intervjuisana ministarka pravde Kosova Albulena Hadžiju, kako bi razjasnila tvrdnje o povezanosti kriminalnih grupa i srpskih struktura sa bekstvima iz kosovskih zatvora.
Ministarstvo spoljnih poslova Kosova saopštilo je da su stigli otisci prstiju Fatona Harizija koje je na Kosovo poslao MUP Srbije.
Politizacija ubistva policajca u Loznici, kao i likvidacija Fatona Hajrizija, kosovskog Albanca osumnjičenog za ovo ubistvo, uzela je maha.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je do sada utvrđeno u slučaju likvidiranog Fatona Hajrizija, optuženog za ubistvo srpskog policajca Nikole Krsmanovića, da je počinio “ubistvo sa umišljajem”, sa “ciljevima u koje je umešano više različitih centara moći, i lažnih izjava koje su date”, i da to jeste teroristički akt.
„Etnopolitičko korišćenje krivičnog dela ubistva policajca u Loznici od strane Vlade Srbije je neprihvatljivo, namerno i s predumišljajem“, oglasila se danas kosovska ministarka pravde, Aljbuljena Hadžiju.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je Faton Hajrizi, koji je likvidiran kod Loznice, bio “osvedočeni ubica”, ocenjujući da “kada neko napadne državu to je teroristički akt” i da će se utvrditi koji su bili Fatonovi ciljevi i motivi.
U Loznici je Dan žalosti zbog ubistva policajca Nikole Krsmanovića koji će biti sahranjen danas na seoskom groblju u Jarebicima, prenela je Radio televizija Srbije (RTS).
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je likvidiran ubica policajca.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova intenzivno tragaju za Fatonom Hajrizijem koji se sumnjiči da je preksinoć u Lipničkom Šoru usmrtio policijskog službenika Nikolu Krsmanovića i ranio policajca Vjekoslava Ilića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da je Albanac u terorističkom aktu ubio policajca Nikolu Krsmanovića u Loznici.
Kosovski mediji utrkuju se u objavljivanju različitih verzija o tome ko je zapravo pucao noćas na srpskog policajca u Loznici.
Više javno tužilaštvo u Šapcu je saopštilo da je obavljen uviđaj u Loznici gde je, kako se sumnja H.A. ubio jednog policajca, a drugog ranio, kao i da je uhapšen vozač automobila iz kojeg je pucano, prenosi N1.
Ministarstvo spoljnih poslova Kosova apeluje na državljane Kosova ali i one iz dijaspore da budu oprezni prilikom kretanja kroz Srbiju ili potpuno izbegavaju ovu deonicu nakon ubistva srpskog policajca u Loznici.