Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Godišnjica zločina u Starom Gracku

    23.07.2026 8:322 min čitanja IZVOR: Kim

    Sunčano i sveže jutro, tokom dana naoblačenje

    23.07.2026 8:021 min čitanja IZVOR: Kim

    Opština Severna Mitrovica uputila dopis MALS-u, tvrdi da nema nadležnost da odlučuje o muralu patrijarha Pavla

    22.07.2026 20:053 min čitanja IZVOR: Kontakt plus
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Gračanica: CSD obeležio dve decenije rada
    Društvo

    Gračanica: CSD obeležio dve decenije rada

    Jelena CvetkovićObjavio/la Jelena Cvetković15.09.2022 6:11Нема коментара3 min čitanja IZVOR: Kim
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    NVO „Komunikacija za razvoj društva“ (CSD) iz Gračanice je nepartijska, nezavisna, neprofitna organizacija osnovana 2001. godine sa glavnim ciljem da promoviše i radi na izgradnji civilnog društva, razvoju omladine, zastupanju prava osoba sa invaliditetom, integraciji marginalnih grupa u društvo, povezivanju lokalnih institucija i lokalnog stanovništva i promociji procesa povratka i dijaloga.

    Izvršni direktor CSD-a Ivan Nikolić je istakao da je ova organizacija dobro poznata po svom radu, te da je jedna od najpre formiranih na teritoriji opštine Gračanica.

    „Više od 200 projekata govori da smo stalno prisutni u zajednici, da smo prepoznatljivi. Imali smo veliku podršku do sada i od lokalne samouprave, ali i od samih građana. Smatram da smo dobrim delom ostvarili svoj cilj“, kazao je Nikolić za RTV Kim.

    Prema njegovim rečima, postoje jasni planovi i vizija budućeg rada koji ima za cilj da, kao i do sada, bude u interesu svih građana.

    „Planovi za budućnost se fokusiraju na nekoliko stvari: primena Zakona o upotrebi jezika, zaštita životne sredine i poštovanje ljudskih prava“, rekao je Nikolić.

    Projektna menadžerka Bojana Manitašević ukazala je da su dugogodišnji rad CSD-a obeležile brojne prepreke u funkcionisanju i realizaciji projekata.

    „Izazovi sa kojima smo se suočili najviše su se odnosili na nedostatak donatora, nestabilnu političku, a sada i ekonomsku situaciju. Sam posao ima svoju težinu, nameće stalno pisanje novih projekata“, kazala je Manitaševićeva.

    Među najveće uspehe u radu CSD-a ona ubraja veliki broj mladih ljudi koji su, zahvaljujući neformalnom obrazovanju stečenom u ovoj organizaciji, zauzeli značajne pozicije u društvu, ali i brojna uspostavljena partnerstva.

    „Prilikom dosadašnjeg rada imali smo puno partnerstava i koalicija što sa međunarodnim organizacijama, što sa regionalnim i lokalnim. Nailazili smo uvek na prave partnere iz svih zajednica“, istakla je Manitaševićeva.

    Viši istraživač u NVO „Aktiv“ iz Kosovske Mitrovice Igor Marković ocenjuje da je saradnja sa CSD-om, naročito poslednjih deset godina, bila vrlo plodotvorna.

    „Uzimajući u obzir da je CSD respektabilna nevladina organizacija koja je sprovela brojne projekte od šireg značaja, naša saradnja je vrlo pozitivna. Partneri smo u zagovaračkoj platformi Empirika, a nadam se i da ćemo to i narednih godina biti“, rekao je on.

    Naglasio je da su realizovani projekti CSD-a posebno važni jer su bili usmereni na lokalne probleme.

    „Naročito bih se osvrnuo na doprinos boljem sprovođenju Zakona o upotrebi jezika, što je od važnosti za ovu organizaciju, a podjednako i za srpsku zajednicu“, istakao je Marković.

    Za dve decenije postojanja NVO „Komunikacija za razvoj društva“ je realizovala 207 projekata, 196 treninga, 1.500 sastanaka, 103 radionice, 258 fokus grupa, mnogo debata, okruglih stolova, foruma i konferencija, 41 kampanju zastupanja i podizanja svesti, kao i brojne druge aktivnosti od šireg društvenog značaja. Aktivna je pretežno na centralnom Kosovu, na teritoriji Kosovskog Pomoravlja i opštine Štrpce.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Jelena Cvetković

    Povezani članci

    Ibar-Lepenac traži od meštana Rezala da dokažu vlasništvo nad objektima i zemljištem, imaju rok od sedam dana

    22.07.2026 16:25

    I ambasada Nemačke zabrinuta zbog rušenja kuća na Gazivodama

    22.07.2026 15:18

    EU traži obustavu rušenja na Gazivodama i poštovanje pravnih procedura

    22.07.2026 14:57

    Pismo Svetskoj banci: NVO tvrde da su ugrožena prava stanovnika oko Gazivoda

    22.07.2026 14:21
    Izdvojeno

    Godišnjica zločina u Starom Gracku

    23.07.2026 8:322 min čitanja IZVOR: Kim

    Sunčano i sveže jutro, tokom dana naoblačenje

    23.07.2026 8:021 min čitanja IZVOR: Kim

    Opština Severna Mitrovica uputila dopis MALS-u, tvrdi da nema nadležnost da odlučuje o muralu patrijarha Pavla

    22.07.2026 20:053 min čitanja IZVOR: Kontakt plus

    Filipović: Očekujemo presudu u skladu sa zakonom u slučaju Šaćira Lutvije

    22.07.2026 19:262 min čitanja IZVOR: Kim
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.