Pukovnik srpkog porekla boravio je večeras u Gračanici na otvaranju Vidovdanske likovne kolonije.
Nakon serije incidentata nad Srbima na Kosovu, pukovnik Dučić je kazao da situacija mirna.
„Znam da ste pročitali vesti, da su nažalost bili neki incidenti , ali u većem delu Kosova, posebno u mojoj oblasti, ja vidim da je stabilno, mirno i sigurno. Mi podržavamo Kosovsku policiju i druge kosovske institucije u njihovim naporima da poboljšaju svoje sposobnostii demonstriraju svoj profesionalizam u rešavanju teških problema“, kazao je Dučić.
Govoreći o večerašnjoj izložbi u Domu kulture i otvaranju likovne kolonije, Dučić je rekao da mu je drago što je prisustvovao ovom događaju i da ceni vredan rad umetnika.
Kazao je da će predložiti svojim vojnicima iz baze Bonstil da dođu i pogledaju „ovu veličanstvenu izložbu“.


