Svečanoj akademiji prisustvovao je direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić koji je proglašen počasnim građaninom opštine Zvečan zbog izuzetnog doprinosa i posebnih zasluga u razvoju ove opštine.
Gradonačelnik Vučina Janković istakao je da je došlo vreme da novi ljudi na čelu opštine Zvečan podizanjem infrastrukturnih i ljudskih kapaciteta stvore uslove za bolji život svih građana ove opštine.
On je napomenuo da teška politička i ekonomska situacija zahteva da se još više radi na jedinstvu i da se mirnih i hladnih glava, prvenstveno mudrošću, izbori za bolji život, rekao je Janković.
Pored predstavnika Kancelarije za Kosovo i Metohiju prisustvovali su i ministar administracije lokalne samouprave u kosovskoj Vladi Ljubomir Marić, načelnici okruga, predsednici opština, direktori lokalnih institucija i preduzeća, predsednici bratskih opština iz Srbije i Republike Srpske, predstavnici SPC.
Povelju počasnog građanina Marku Đuriću uručio je predsednik Privremenog organa opštine Zvečan Dragan Nedeljković.
Na današnji dan pre 24 godine opština Zvečan je ponovo organizovana kao jedinica lokalne samouprave.
U okviru današnje svečane akademije u Domu kulture Trepča priređen je bogat kulturno – umetnički program u kome su učestovali KUD Zvečan, pesnici, istaknuti kulturni stvaraoci.
Uručene su i zahvalnice i nagrade pojedincima i ustanovama za doprinos u razvoju obrazovanja, kulture, sporta.


