U Kosovskoj Mitrovici danas su se sa posebnom pažnjom pratile informativne emisije i vesti koje su dolazile iz Brisela, a nakon obraćanja premijera Srbije Aleksandra Vučića koji je saopštio da su sporazumi postignuti građani su izašli na ulice i počelo je slavlje.
Kolone automobila uz zvuke sirena i sa državnim zastavama Srbije kruže centralnim gradskim ulicama.
Oni koji su izašli peške okupljaju se se u blizini mosta na na Ibru, takođe sa zastavama i uz povike „Srbija Srbijama“.


