Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Parlamentarna skupština SE izglasala rezoluciju o stanju demokratije u Srbiji

    23.06.2026 21:283 min čitanja IZVOR: Beta

    Lakroa sa gradonačelnicima i predstavnicima školstva i zdravstva na severu Kosova

    23.06.2026 18:492 min čitanja IZVOR: Kim

    Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine

    23.06.2026 17:201 min čitanja IZVOR: Koha
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » KM: Sutra protest bivših radnika MUP-a
    Društvo

    KM: Sutra protest bivših radnika MUP-a

    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić20.09.2015 13:38Нема коментара1 min čitanja IZVOR: Tanjug
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Predstavnik radnika Rajko Šekularac izjavio je Tanjugu da će u 11 sati biti održan protest ispred zgrade Kancelarije za KiM u Kosovskoj Mitrovici, a da će nakon toga na jedan sat blokirati prelaz Jarinje na severu Kosova.

    Šekularac je rekao da oko 800 radnika MUP-a Srbije sa Kosova zahteva da njihov radni status bude regulisan u skladu za važećim zakonima Republike Srbije.

    Status ovih radnika rešava Radna grupa koja je formirana marta ove godine na predlog Kancelarije za Kosovo i Metohiju, a uz saglasnost premijera Aleksandra Vučića.

    Do sada je više stotina policajaca uložilo žalbe na sporna rešenja o prestanku radnog odnosa, koje su kasnije, odlukom žalbene komisije Vlade i odbijene, nakon čega su ovi radnici pokrenuli tužbe pred Upravnim sudom koji je do sada rešio preko 500 tužbi u korist radnika.

    Oko 1.200 policajca i radnika MUP-a na Kosovu i Metohiji penzionisano je 2013. godine, nakon potpisivanja prvog Briselsog sporazuma kada je Vlada Srbije donela zaključak da se ukinu radna mesta policajcima sa Kosova i Metohije i da se oni u skladu sa posebnom uredbom penizionišu.

    Na severu Kosova oko 160 radnika, među kojima su i policajci i administrativni radnici, nije integrisano u Kosovsku policiju. 

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    INDEP: Kosovo daleko od ciljeva za obnovljive izvore energije

    23.06.2026 13:58

    Promocija doktora nauka i obeležavanje Dana Univerziteta u Prištini

    23.06.2026 10:58

    Severna Mitrovica: U Beriljskim zgradama nema struje nakon izlivanja kanalizacije

    23.06.2026 9:51

    Za šest meseci 13 smrtnih slučajeva na radnom mestu

    23.06.2026 9:13
    Izdvojeno

    Parlamentarna skupština SE izglasala rezoluciju o stanju demokratije u Srbiji

    23.06.2026 21:283 min čitanja IZVOR: Beta

    Lakroa sa gradonačelnicima i predstavnicima školstva i zdravstva na severu Kosova

    23.06.2026 18:492 min čitanja IZVOR: Kim

    Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći kod Prištine

    23.06.2026 17:201 min čitanja IZVOR: Koha

    Lakroa i Kurti razgovarali o dijalogu Kosova i Srbije

    23.06.2026 14:451 min čitanja IZVOR: KIM
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.