Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Na Kosovu potvrđeno 69 slučajeva malih boginja, šest novih tokom protekle sedmice

    21.07.2026 20:021 min čitanja IZVOR: Kim

    Nevreme pogodilo Istok i Štrpce: Oštećeni objekti, usevi i automobili

    21.07.2026 19:102 min čitanja IZVOR: Kim

    Snažno nevreme pogodilo opštinu Peć: Vetar nosio krovove, grad i oluja opustošili useve u Goraždevcu

    21.07.2026 18:121 min čitanja IZVOR: Radio Goraždevac
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Egziperijeva deca u Herceg Novom
    Kultura

    Egziperijeva deca u Herceg Novom

    Amatersko pozorište „Janićije Popović“, dramska sekcija Doma kulture „Gračanica“ je u okviru letnjeg kampa „More Solidarnost“, u dvorani "Park Javne ustanove kulture Hergceg Fest" izvela predstavu „Egziperijeva deca“. Predstava „Egziperijeva deca“ nastala je po motivima „Malog princa“.
    Milan MilićevićObjavio/la Milan Milićević13.09.2025 20:5921:12Нема коментара2 min čitanja IZVOR: kim
    Egziperijeva deca u Herceg Novom (Foto Dom kulture Gračanica)
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Predstava je izazvala veliko interesovanje, a publika je nagradila mlade glumce dugim aplauzom.

    Pre predstave publici su se predstavile Kosovke devojke koje su izabrane na manifestaciji Izbor Kosovke devojke za 2025. tradicionalno održanoj u porti manastira Gračanica 26. juna u okviru Vidovdanskih svečanosti.

    Predstavile su tradicionalne nošnje Kosova i Metohije. Publika u Herceg Novom mogla je da vidi prizrensku, sredačku i prištinsku starogradsku nošnju iz zbirki (fundusa) Ansambla narodnih igara i pesama „Venac“ iz Prištine i Kulturno-umetničkog društva „Kopaonik“ iz Leposavića.

    „ Naša mlada glumačka trupa i Kosovke devojke oduševile su publiku. Cilj gostovanja i izvođenje predstave je zapravo bio doprinos organizaciji letnjeg kampa u znak zahvalnosti, tako da je naša misija uspela. Iskoristiću priliku da se ispred AP „Janićije Popović“ i Doma kulture „Gračanica“ srdačno zahvalim Humanitarnoj organizaciji “ Srpska solidarnost“ iz Beograda, Nevladinom udruženju „Božuri“ iz Berana i Kancelariji za KiM Vlade Republike Srbije koji su omogućili boravak deci iz Gračanice i okoline u Herceg Novom i Igalu. Zahvalnost dugujemo i opštini Herceg Novi, Javnoj ustanovi kulture Herceg Fest, direktoru i svim zaposlenima u Hotelu Plej na gostoprimstvu kao i svima koji su dali doprinos organizaciji i letnjem kampu“,  rekla je Snežana Aleksić.

    „Uživao sam u predstavi u izvođenju amaterskog pozorišta iz Gracanice, oduševljen sam tim nastupom naših mladih glumaca sa Kosova. Iznenađen sam veoma prijatno, nisam očekivao tako profesionalan nastup, pre svega, deca i mlađa i starija su delovala perfektno uigrano. Dopala mi se koreografija i režija celog događaja i želim da se zahvalim omladincima koji su došli i to nam pokazali. Čestitam im na izuzetnom uspehu. Svaka čast, mislim da to treba prikazati i na drugim mestima“, izjavio je pesnik Predrag Ristić.

    „Mislim da je predstava koju smo odgledali, u izvođenju Amaterskog pozorišta iz Gračanice, ostavila veoma jak utisak i mislim da nas je snažna poruka koju je predstava nosila naučila mnogo toga. Glumci uopšte nisu izgledali kao amateri, već smo imali osećaj da gledamo vrlo profesionalnu ekipu!“, rekla je jedna od organizatora kampa Nena Ralević ispred Nevladinog udruženja „Božuri“.

     

    Egziperijeva deca Herceg Novi Janićije Popović kultura Predstava
    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Milan Milićević

    Povezani članci

    Iza scene nema podela – Kako umetnost ruši nametnute granice

    19.07.2026 10:14

    Đorđu Lakušiću i KUD „Kopaonik“ dodeljena Povelja „Mihajlo Pupin“

    16.07.2026 12:18

    Rakočevićev „Miris anđela“ u Herceg Novom

    12.07.2026 18:38

    Letnja umetnička škola „SolidARTno“ otorena u Severnoj Mitrovici

    12.07.2026 10:06
    Izdvojeno

    Na Kosovu potvrđeno 69 slučajeva malih boginja, šest novih tokom protekle sedmice

    21.07.2026 20:021 min čitanja IZVOR: Kim

    Nevreme pogodilo Istok i Štrpce: Oštećeni objekti, usevi i automobili

    21.07.2026 19:102 min čitanja IZVOR: Kim

    Snažno nevreme pogodilo opštinu Peć: Vetar nosio krovove, grad i oluja opustošili useve u Goraždevcu

    21.07.2026 18:121 min čitanja IZVOR: Radio Goraždevac

    „Ruke dalje od imovine Univerziteta u Prištini“: Hajrulahu traži ‘oslobađanje’ objekta u Severnoj Mitrovici

    21.07.2026 17:252 min čitanja IZVOR: Alternativna/Kosova Press
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.