Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    SNF upozorio međunarodnu zajednicu na položaj Srba na Kosovu

    27.07.2026 18:552 min čitanja IZVOR: KIM

    Petković odgovorio Bajramiju: Naučite osnove dijaloga pre izjava o dijalogu

    27.07.2026 18:271 min čitanja IZVOR: KIM

    Benjamin Hadad u poseti Kosovu: Potpisano pet sporazuma sa Francuskom

    27.07.2026 17:192 min čitanja IZVOR: KIM
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » KKN u Gračanici, koncert prijateljima
    Kultura

    KKN u Gračanici, koncert prijateljima

    Radio KimObjavio/la Radio Kim29.08.2019 6:10Нема коментара3 min čitanja IZVOR: Kim
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Na dvočasovnom koncertu ređali su se hitovi ove grupe, od onih s početka njihove karijere do pesama sa poslednjeg albuma.

    Najviše ovacija bilo je na numere „Priroda“, „Prekidi stvarnosti“, „Kafana i rokenrol“ i druge.

    U izjavi za RTV Kim, gitarista KKN-a Nenad Pejović kaže da ova grupa u Gračanicu dolazi po četvrti put i da se uvek iznova raduju novom pozivu.

    “Znači nam puno da dođemo ovde, sviramo koncert, a da to bude potpuno okej kao i uvek. Ovo nije neki veliki zahtev i nije maksimalizam. Mi dugo sviramo i stvorili smo jedan zvuk kakav smo i hteli, koji zapravo dobro prolazi svuda“, kazao je Pejović.

    Vokalni izvođać Oliver Nektarijević je sa publikom podelio osećaj koji je doživeo kada je u manastru Gračanica sreo i jednog od osnivača grupe KKN, sada igumana manastira Draganac, oca Ilariona.

    Pre KKN-a nastupali su i rokeri iz Leposavića, De Tox bend. Tokom oba nastupa, likovni umetnici su stvarali svoja umetnička dela.

    Na ideju da spoji likovnu i muzičku umetnost došao je direktor likovne galerije Doma kulture u Gračanici Nebojša Jevtić.

    “Jedan od ciljeva je bio da podspešimo rok muziku koja je nažalost u zapećku ovde u našoj opštini, u Gračanici. Ne znam da li vam je poznat podatak da u ovoj opštini nema nijednog benda koji se bavi rok muzikom. Tako da je to bio naš podstrek”, kazao je Jevtić.

    Dok su koncerti trajali, sedmoro lokalnnih umetnika imalo lep ali i zahtevan zadatak. Međutim, ne kriju da su užuvali, “jer su na ovaj način spojili posao i zadovoljstvo”.

    “Ovo je pre svega jedno veliko druženje sa drugim akademskim slikarima, umetnicima. Tako sam se i ja priključio. Meni je jako drag što sam učesnik ovog festivala, uživao sam radeći, družeći se i slikajući”, rekao je Bajram Mehmeti iz Lepine.

    “Meni učešće na ovoj manifestaciji puno znači, jer se predstavljam publici u nekoj drugoj sredini, ne u svojoj. Publici, sa druge strane, znači u smislu da vide nešto novo”, kazala je Vesna Sekulić iz Leposavića.

    “Prijatno je iznenađenje učestvovati tmo gde su različite vrste umetnosti, pogotovu alternativne. Ja volim muziku, sve što radim radim uz muziku”, kazao je Nikola Ilić iz Lepine.

    Sedam predivnih slika je tokom večeri bilo izloženo ipred Doma kulture, pa su posetioci za simboličnu cenu od 150e po slici mogli da svoj dom obogate nekim divnim pejzažom ili aktom. Novac od prodaje slika ima humanitarni karakter.

    Prve večeri manifestacije posetioci su mogli slušati Art Bend i Dejana Pavićevića, frontmena grupe Omnibusi iz Severne Mitrovice.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Radio Kim
    • Website

    Povezani članci

    Iza scene nema podela – Kako umetnost ruši nametnute granice

    19.07.2026 10:14

    Đorđu Lakušiću i KUD „Kopaonik“ dodeljena Povelja „Mihajlo Pupin“

    16.07.2026 12:18

    Rakočevićev „Miris anđela“ u Herceg Novom

    12.07.2026 18:38

    Letnja umetnička škola „SolidARTno“ otorena u Severnoj Mitrovici

    12.07.2026 10:06
    Izdvojeno

    SNF upozorio međunarodnu zajednicu na položaj Srba na Kosovu

    27.07.2026 18:552 min čitanja IZVOR: KIM

    Petković odgovorio Bajramiju: Naučite osnove dijaloga pre izjava o dijalogu

    27.07.2026 18:271 min čitanja IZVOR: KIM

    Benjamin Hadad u poseti Kosovu: Potpisano pet sporazuma sa Francuskom

    27.07.2026 17:192 min čitanja IZVOR: KIM

    Vanredna skupština DSK 30. jula: Glasanje o poverenju Ljumiru Abdidžikuu

    27.07.2026 15:531 min čitanja IZVOR: KIM
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.