Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Iz jezera Batlava izvučeno telo stradalog stranog državljanina

    20.07.2026 11:231 min čitanja IZVOR: Kim

    Zubin Potok: Hapšenje zbog krijumčarenja robe

    20.07.2026 10:321 min čitanja IZVOR: Kim

    Cena dizela porasla za 14 centi za nedelju dana, ekonomisti traže hitne mere

    20.07.2026 9:302 min čitanja IZVOR: Koha, Kossev
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » CIK: Izborni rezultati bi mogli biti objavljeni i pre 19. januara
    Politika

    CIK: Izborni rezultati bi mogli biti objavljeni i pre 19. januara

    Centralna izborna komisija (CIK) saopštila je da se sve aktivnosti u okviru procesa brojanja glasova završavaju ranije nego što je bilo planirano, što, prema navodima CIK-a, otvara mogućnost da konačni rezultati budu proglašeni znatno pre 19. januara.
    Zoran SavićObjavio/la Zoran Savić05.01.2026 16:46Нема коментара2 min čitanja IZVOR: Koha
    CIK danas potvrđuje rezultate parlamentarnih izbora nakon što je Vrhovni sud odbio svih pet žalbi. Rok za konstitutivnu sednicu je 30 dana.
    CIK danas potvrđuje rezultate parlamentarnih izbora nakon što je Vrhovni sud odbio svih pet žalbi. Rok za konstitutivnu sednicu je 30 dana.
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    „Prema planiranju CIK-a, završetak aktivnosti u Centru za brojanje i rezultate bio je predviđen do 7. januara, ali je prema dinamici rada taj proces okončan već 3. januara u popodnevnim satima. Brojanje glasova sa glasanja u diplomatsko-konzularnim predstavništvima i glasanja putem pošte bilo je planirano da se odvija od 7. januara, ali je završeno 3. januara. Takođe, brojanje glasova sa uslovnog glasanja i glasova osoba sa posebnim potrebama bilo je planirano da počne 16. januara, ali prema trenutnim procenama može započeti već tokom današnjeg dana. Iz svega navedenog može se zaključiti da i konačni rezultati, koji su planirani da budu objavljeni najkasnije do 19. januara, mogu biti saopšteni znatno ranije“, navodi se u saopštenju CIK-a, piše Koha.

    U međuvremenu, Centralna izborna komisija je saopštila da se planira da danas počne brojanje glasova sa uslovnog glasanja i glasova osoba sa posebnim potrebama, dok se trenutno nastavlja brojanje glasova pristiglih putem pošte.

    „U Centru za brojanje i rezultate nastavlja se proces brojanja glasačkih listića koji se odnose na glasanje van Kosova, odnosno glasanje putem pošte, a uskoro će započeti i brojanje glasačkih listića sa uslovnog glasanja, kao i listića sa glasanja osoba sa posebnim potrebama. Do sada su prebrojani glasački listići iz više od 28.000 paketa koji su, pre Nove godine, preuzeti iz dve poštanske kutije CIK-a, jedne u Berlinu i druge u Bernu. Takođe, 2. januara iz poštanskih kutija u Pragu, Londonu, Parizu, Zagrebu, Stokholmu, Istanbulu, Njujorku, Kanberi i Kopenhagenu preuzeto je još 8.180 paketa sa glasačkim listićima, koji će tokom dana stići na Kosovo. Proces preuzimanja paketa sa glasačkim listićima iz poštanskih kutija u inostranstvu završava se danas“, navodi se u saopštenju CIK-a.

    Svi ovi paketi, nakon dolaska na Kosovo, biće podvrgnuti proceni i verifikaciji, a oni koji budu odobreni biće uključeni u proces brojanja.

    Prema preliminarnim podacima, sa 57 biračkih mesta za uslovno glasanje, u 38 opština, u sistemu je evidentirano više od 9.900 birača registrovanih za uslovno glasanje, dok je broj birača registrovanih u programu glasanja osoba sa posebnim potrebama iznosio 2.860.

    Pogledajte još članaka sa istim ključnim rečima:

    brojanje glasova CIK glasanje poštom Izbori izborni rezultati Kosovo Kosovo vesti
    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zoran Savić

    Povezani članci

    Cena dizela porasla za 14 centi za nedelju dana, ekonomisti traže hitne mere

    20.07.2026 9:30

    Početak sedmice veoma topao, sredinom sedmice pljuskovi i osveženje

    20.07.2026 8:07

    Nemački ambasador: Dijalog Beograda i Prištine mora da se nastavi

    19.07.2026 20:25

    KBS nastavlja pripreme za mirovnu misiju u Gazi

    19.07.2026 17:01
    Izdvojeno

    Iz jezera Batlava izvučeno telo stradalog stranog državljanina

    20.07.2026 11:231 min čitanja IZVOR: Kim

    Zubin Potok: Hapšenje zbog krijumčarenja robe

    20.07.2026 10:321 min čitanja IZVOR: Kim

    Cena dizela porasla za 14 centi za nedelju dana, ekonomisti traže hitne mere

    20.07.2026 9:302 min čitanja IZVOR: Koha, Kossev

    Počinje suđenje u odsustvu protiv 21 osobe srpske nacionalnosti

    20.07.2026 8:332 min čitanja IZVOR: Ekonomia online, Kim
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.