Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Dva slučaja nasilja u porodici juče u Gračanici

    19.07.2026 12:361 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Elektrosever: Kvar na dalekovodu u Zubinom Potoku još nije lociran, ekipe na terenu

    19.07.2026 11:431 min čitanja IZVOR: Radio Kontakt Plus

    Ministarstvo zdravlja Srbije: Od 6. do 8. avgusta u srpskim sredinama na Kosovu besplatni dermatološki pregledi

    19.07.2026 11:041 min čitanja IZVOR: Radio Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » R.Trajković: Podela najokrutnije rešenje
    Politika

    R.Trajković: Podela najokrutnije rešenje

    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić20.08.2018 12:54Нема коментара2 min čitanja IZVOR: FoNet
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    „Moći će da se čuju neistine i niz stvari koje za Srbe suštinski neće značiti ništa“, predviđa Trajković, povodom dolaska Vučića u Kosovsku Mitrovicu 9. septembra, gde će se obratiti građanima.

    Ona je FoNetu izjavila da je tako bilo i posle ubistva predsednika Građanske inicijative SDP Olivera Ivanovića, kada je Vučić „samo okupio narod“, dok je sada „evo, vidimo, ponudio najokrutije rešenje“ kroz podelu Kosova.

    Podela podrazumeva „legalizaciju etničkog čišćenja“ sprovednog nad Srbima i „zadržavanja severa Kosova kao mesta sreće gde njegovi gangovi imaju apsolutnu vlast“, smatra Trajković.

    Prema njenoj oceni, Ivanović bi se suprotstavio podeli Kosova i bio bi „žestok u smislu organizacije Srba na severu“, a politički je smetao i Beogradu i Prištini.

    Trajković je zato uverena da ubistvo Ivanovića neće biti rasvetljeno dok su iste strukture vlasti u Beogradu i na Kosovu.

    Potpredsednik Srpske liste Milan Radoičić imaće mnogo posla, prilikom Vučićevog dolaska, da „svojim metodama dovede narod da bude masa“, ali i da pazi ko sme da prisustvuje i govori, uverena je Trajković.

    Ona je primetila da Radoičić nije bio sa gradonačelnicima kada su nedavno uputili svoje „smešno i tužno“ Otvoreno pismo Vučiću.

    Trajković je upitala zašto nju i druge ličnosti napadaju u Pismu, kada je, kako podseća, Srpska lista podržala Hašima Tačija, Ramuša Haradinaja i Kadrija Veseljija da budu na vlasti.

    Ona kaže da se tajno čula sa nekim od gradonačelnika koji su joj se izvinili za Pismo i objasnili da ga nisu ni čitali pre potpisivanja.

    Kažu, niko od nas nije pročitao pismo, prosto je doneto. Napisano je u Beogradu, najverovatnije u kabinetu predsednika Vučića ili Kancelariji za Kosovo i Metohiju, objašnjava Trajković, ali napominje da je bilo i nekih „bahatih“ koji su znali šta potpisuju.

    Osvrćući se na nedavni Vučićev javni nastup u kojem je otkrio gde boravi kada je u Beogradu, Trajković je
    konstatovala da je to „direktna pretnja“ i pitanje za tužilaštvo i druge instititucije koje bi trebalo da reaguju.

    Možda je to pitanje i za mene, da zatražim od ministra policije obezbeđenje kada sam u Beogradu, rekla je Trajković, koja zbog ovakvih događaja nije zabrinuta, za razliku od njene porodice i prijatelja.

    Prema njenom viđenju, „glavni mehanizam vlasti Vučića je strah ljudi, pre svega za egzistencijalnu bezbednost“.

    Ukoliko se borimo protiv straha i ako svakog dana sve snažnije pokazujemo da se ne bojimo, on će biti sve slabiji, veruje Trajković, koja smatra je Vučićev put odlaska sa vlasti već počeo.

    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    Svečlja traži izolaciju Srbije zbog izjava ministarke

    18.07.2026 17:57

    Konjufca tražio od EU jaču reakciju na izjave Snežane Paunović

    18.07.2026 9:12

    Tehnička vlada Kosova usvojila odluku o nabavci udžbenika za učenike u Preševu, Bujanovcu i Medveđi

    17.07.2026 19:16

    Hovenijer: Kosovo ne može napred bez stabilnih institucija, zastoj šteti odnosima sa SAD

    17.07.2026 13:59
    Izdvojeno

    Dva slučaja nasilja u porodici juče u Gračanici

    19.07.2026 12:361 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Elektrosever: Kvar na dalekovodu u Zubinom Potoku još nije lociran, ekipe na terenu

    19.07.2026 11:431 min čitanja IZVOR: Radio Kontakt Plus

    Ministarstvo zdravlja Srbije: Od 6. do 8. avgusta u srpskim sredinama na Kosovu besplatni dermatološki pregledi

    19.07.2026 11:041 min čitanja IZVOR: Radio Kim

    Iza scene nema podela – Kako umetnost ruši nametnute granice

    19.07.2026 10:143 min čitanja IZVOR: CASA - Nikola Masal
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.