U izveštaju između ostalog stoji da je potrebno proveriti tačnost navoda da je “jednom ministru za Kosovo i Metohiju kupljen stan u Beogradu”.
Stan je navodno kupljen od iznosa odvojenog “za remont hidroelektrane Gazivode, 2008. godine, isplaćenog vlasniku firme iz Beograda Gojku Vrtikapi, a posredstvom bivšeg direktora Elektrokosmeta Radoja Krečkovića”.
U to vreme, 2008. godine, ministri su bili Goran Bogdanović i Slobodan Samardžić.
“Iznenadila me je takva tvrdnja, mislim da je to apsurd, jer Ministarstvo nije davalo novac hidroelektrani, da je davalo, možda bih i posumnjao. Za sebe mogu da tvrdim 100 odsto da nisam dobio stan”, rekao je Bogdanović za Radio-televiziju Srbije.
On je naveo da je izveštaj nepotpun i nejasan i upitao zašto se kasnilo sedam meseci s njegovim podnošenjem. “Vrlo je indikativno zašto nije objavljen i usvojen pre sedam meseci, sada se stvara sumnja da je izveštaj štelovan”, ocenio je Bogdanović.
Sa njim se složio i jedan od članova Anektnog odbora Zoran Ostojić koji je naglasio da u izveštaju nema ni reči o švercu nafte i rudniku “Trepča”.
Reagujući na izjave Bogdanovića i Ostojića, član Anektnog odbora Dejan Rajčić je odgovrio da “Trepča” nije bila budžetski korisnik. Rajčić nije želeo da pojasni, zašto nije decidno navedeno ime ministra koji je navodno dobio stan, već je istakao da to treba da utvrde nadležni organi.
Anketni odbor, čiji je zadatak bio da utvrdi da li je na Kosovu od 2000. do 2012. godine bilo zloupotreba novca iz budžeta, formiran je aprila 2013. godine. Članovi odbora boravili su 60 dana na terenu, a svoj izveštaj trebalo je da podnesu još u septembru prošle godine.
Izveštaj je podnet u ponedeljak 14. aprila 2014. godine i u njemu je konstatovano da je na Kosovu u tom periodu utrošeno 2,8 milijardi evra budžetskih sredstava i da je deo nenamenski potrošen.
Navedeni su konkretni primeri gde su uočene zloupotrebe, kojih je najviše bilo prilikom realizacije infrastrukutrnih projekata, kao i iz oblasti zdravstva i prosvete.