Radio Kim
    NAJNOVIJE VESTI

    Kosovska policija održala sastanke o dodatnim merama bezbednosti za izbore 7. juna

    05.06.2026 21:022 min čitanja IZVOR: Kim

    Đakovica: Četvoro zadržano zbog sumnje na trgovinu narkoticima, pronađeni droga, oružje i novac

    05.06.2026 20:321 min čitanja IZVOR: Kim

    IPŽP poništio odluku CIK-a o glasanju sa isteklim dokumentima u diplomatskim predstavništvima

    05.06.2026 20:081 min čitanja IZVOR: Kim
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio KimRadio Kim
    • Vesti
      • Vreme
      • Netačno
      • Zdravlje
      • Politika
      • Društvo
      • Kultura
      • Hronika
      • Saopštenja
      • Ratni zločini
      • Religija
      • Poljoprivreda
      • Sport
      • Drugi pišu
      • Arhiva vesti
    • Najnovije
    • Analiza
    • Podkast
    Slušaj Radio
    Facebook Twitter Vimeo YouTube
    Radio Kim
    Početna stranica » Sve vesti » Kurti: Kada imate loše komšije, morate imati visok moral i napunjenu pušku
    Politika

    Kurti: Kada imate loše komšije, morate imati visok moral i napunjenu pušku

    "Sa lošim komšijom nema 'razumem‘. Kada imate loše komšije, morate imati visok moral i napunjenu pušku“, izjavio je kandidat Pokreta Samoopredeljenje za premijera, Aljbin Kurti na predizbornom skupu u Podujevu.
    Zorica VorgučićObjavio/la Zorica Vorgučić05.02.2025 10:18Нема коментара3 min čitanja IZVOR:
    Aljbin Kurti
    Aljbin Kurti (Foto Kim)
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email

    Kurti je rekao da je povratak građana iz dijaspore već počeo i da će se u narednim godinama broj povećati. Kaže da se za njihov povratak moraju izvršiti pripreme. Takođe, izrazio je uverenje da će doći do rasta broja građana koji žive u inostranstvu, a koji će doći na Kosovo da glasaju 9. februara, piše Koha, a prenosi KoSSev.

    Kandidat za kosovskog premijera iz Pokreta Samoopredeljenje Aljbin Kurti izrazio je uverenje da će se građani koji žive u inostranstvu uskoro vratiti da žive na Kosovu.

    Na predizbornom skupu u Podujevu u utorak, Kurti je rekao da je njihov povratak već počeo i da će se u narednim godinama povećati, a dao je i objašnjenje zašto je to tako.

    „Kada su devedesetih godina odlazili odavde, ovde je vladao teror Srbije, okupacija, aparthejd. A kada su otišli u Nemačku, tamo su im azil odmah odobrili, dali su im stanove. Nemačka je procvetala jer se ujedinila i postala motor evropske industrije. Međutim, danas Kosovo cveta, dok je, nažalost, ekonomija Nemačke na ivici recesije“, kazao je Kurti.

    A za ovaj povratak građana iz inostranstva, Kurti je rekao da su potrebne pripreme.

    „Moramo biti spremni za njihov rad, za njihovo znanje, za njihova ulaganja, za njihov profit kod nas. Učinimo da njihova domovina procveta, učinimo je naprednijom i nadmašimo zemlje ne samo na Zapadnom Balkanu“, rekao je on.

    Kurti je takođe izrazio uverenje u povećanje broja građana koji žive u inostranstvu koji će doći na Kosovo da glasaju 9. februara.

    „Ovog puta izgleda da će biti oboren i rekord iz 2021. godine kada je došlo najviše naših sunarodnika. Naši sunarodnici će doći 9. februara, čak i više nego što dolaze leti, dva puta će zimu pretvoriti u leto“, izjavio je on.

    Kandidat Samoopredeljenja za premijera, govoreći o svojoj vladi, rekao je da građani znaju ko štiti Kosovo od ugla do ugla. „Ugao po ugao“ je i slogan ove stranke na izborima.

    „Narod vrlo dobro zna ko brani Kosovo, svaki njegov kutak, opštinu po opštinu, od agresorske i genocidne Srbije, koja je nekada imala ilegalne strukture. Ali jednu po jednu, sve njih smo zauvek uklonili snagom pravednog zakona, s našom nezavisnom i demokratskom državom“, rekao je.

    Optužio druge stranke da su kooperativne sa Srbijom

    Kako je kazao, to je postigao uz pomoć čelnika Pokreta Samoopredeljenje u opštinama na „granici“ sa Srbijom.

    „Ali te druge stranke u tim pograničnim opštinama bi bile problem, verujte, jer oni govore Srbiji ‘razumem’. Sa lošim komšijom nema ‚razumem‘. Kada imate loše komšije, morate imati visok moral i napunjenu pušku“, kazao je Kurti.

    Čak ni u Labskom polju nije štedeo opoziciju od kritika.

    „Oni pre nas su gledali na državu kao na jednu tepsiju koja nije ničija, ali može da postane nečija, ali zavisi koliko si brz. A ko je brži, onaj koji je bliže. Zato je za njih vlast bila blizina toj tepsiji koja nije ničija, ali postaje nečija, postaje njihova“, izjavio je.

    Prema Kurtijevim rečima, izbori 9. februara odrediće narodni sud o dosadašnjem poslu koji je, prema njegovim rečima, obavljen.

    Aljbin Kurti parlamentarni izbori Podujevo Pokret Samoopredeljenje Srbija
    Share. Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Telegram Email
    Zorica Vorgučić

    Povezani članci

    IPŽP poništio odluku CIK-a o glasanju sa isteklim dokumentima u diplomatskim predstavništvima

    05.06.2026 20:08

    U Prištini održana Parada ponosa

    05.06.2026 19:35

    Vučić iz Tivta: O Kosovu samo na bilateralnim sastancima

    05.06.2026 17:50

    “Složno pobeđujemo” bojkotuje izbore na Kosovu 7. juna

    05.06.2026 15:06
    Izdvojeno

    Kosovska policija održala sastanke o dodatnim merama bezbednosti za izbore 7. juna

    05.06.2026 21:022 min čitanja IZVOR: Kim

    Đakovica: Četvoro zadržano zbog sumnje na trgovinu narkoticima, pronađeni droga, oružje i novac

    05.06.2026 20:321 min čitanja IZVOR: Kim

    IPŽP poništio odluku CIK-a o glasanju sa isteklim dokumentima u diplomatskim predstavništvima

    05.06.2026 20:081 min čitanja IZVOR: Kim

    U Prištini održana Parada ponosa

    05.06.2026 19:351 min čitanja IZVOR: Ekonomia online
    Kategorije
    • Analiza
    • Blog
    • Dogovor!?
    • Podkast
    • Drugi pišu
    • Društvo
    • Hronika
    • Kultura
    • Netačno
    • Politika
    • Poljoprivreda
    • Ratni zločini
    • Religija
    • Saopštenja
    • Sport
    • Vreme
    • Zdravlje
    • Arhiva vesti
    © 2026 Radio KIM. Sva prava zadržana. Izrada: weblogic.
    • O nama
    • Marketing
    • Impressum
    • Uslovi korišćenja
    • Izjava o privatnosti

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.