Sekulić je istakao da su svi pacijenti ugroženi, a skoro da nema lekova ni za najugroženije, a ni za hronične pacijente. “Nestašica lekova je Gračanici i u svim zdrastvenim instistucijama južno od reke Ibar. Svi su ugroženi i nemaju lekove ni za najhitnije slučajeve, humanitarnu pomoć koju smo dobili je mala i nedovoljna“, kazao je Sekulić. On je kazao da je humanitarna pomoć u lekovima, koju je dobio Kliničko-bolnički centar u Gračanici minulih dana – mala i nedovoljna. Sekulić je potvrdio da je danas u Gračanici održan sastanak direktora svih zdravstvenih ustanova, direktora Republičkog Fonda za zdravsteno osiguranje i predstavnika „Velefarma“. “Jedan od zaključaka je da upozorimo nadležne institucije Republike Srbije, da više lekova nema i da nećemo moći da pružimo adekvatnu zdrastvenu zaštitu pacijentima južno od reke Ibar. Zatražili smo hitan sastanak sa ministrom zdravlja, ministrom za Kosovo i Metohiju i sa direktorom republičkog fonda za zdrastveno osiguranje, kako bi se ovaj problem što pre rešio kako bi nastavili sa pružanjem zdrastvene zaštite stanovništva“, rekao je Sekulić. Problem sa nestašicom lekova pojavio se nakon što su vlasti u Prištini uvele embargo na uvoz robe iz Srbije na Kosovo, u prvoj polovini jula.
NAJNOVIJE VESTI
Vidovdan, praznik u kome se prepliću istorija i običaji
1 min čitanja IZVOR: Radio Kim
Uručene Vidovdanske pesničke nagrade: Đorđu Nešiću – Zlatni krst Kneza Lazara
3 min čitanja IZVOR: Kim

