Platforma je u izveštaju obradila 818 publikacija u kojima je bilo dezinformacija, a najzastupljenija tema u tom kontekstu bio je sukob Izraela i Hamasa sa oko 10 odsto obrađenih tekstova, sledi crna hronika sa 6,5 odsto i događaji na severu Kosova sa 6,3. U izveštaju se navodi da članci sa senzacionalnim i obmanjujućim naslovima za privlačenje klikova dominiraju sa 22 odsto, a članaka označenih kao „dezinformacije“ bilo je 21 odsto.
Takozvani „klikbejtovi“ uglavnom su se odnosili na članke u crnoj hronici i društvene teme dok su se „dezinformacije“ odnosile uglavnom na politička i bezbednosna pitanja.
Izveštajem su obuhvaćeni i izdavači na srpskom jeziku, koji su, prema publikaciji, najviše dezinformisali o pitanjima vezanim za sever Kosova, napadu na Banjsku i tvrdnjama da kosovska policija „teroriše Srbe“ na severu.
Tekstovi sa najviše dezinformacije odnose se na bezbednost (27 odsto), društvo (23 odsto) i politiku (22 odsto).
Institucije o kojima se najviše govori u tim člancima su Kosovske bezbednosne snage i kosovska policija a od ličnosti u kontekstu dezinformacija najviše tekstova posvećeno je premijeru Kosova Aljbinu Kurtiju.