Policija je, kako se navodi, zaplenila oružje, eksplozivne naprave, kao što su ručne bombe, dugi topovi, municiju, radio veze i tehnološku opremu u selu Ugljare u blizini Zubinog Potoka.
„Osoba kod koje je pronađeno ovo oružje je uhapšena i predmet će biti procesuiran u Tužilaštvu. Bez kompromisa prema kriminalu, pojedincima ili grupama koje ugrožavaju bezbednost naše zemlje i građana“, napisao je ministar unutrašnjih poslova Kosova na Fejsbuku uz fotografije zaplenjenog oružja i municije.
Kako je naveo, posvećenost „iskorenjivanju zločina i uklanjanju kriminalnih ostataka Srbije“ je i dalje uspešna.
„Nećemo prestati da radimo u odbrani naših nacionalnih interesa, bezbednosti naših građana, vladavini zakona i reda u svakom kutku naše Republike“, zaključio je Svećlja.


