Rama je govorio u Londonu, gde učestvuje na panelu u organizaciji „Chatham House“ na temu „Zapadni Balkan i Evropska unija“.
„Zadatak Kosova je da ide napred i da ubedi ostatak sveta u svoj čvrst stav u pogledu vrednosti u demokratskom svetu i u Evropskoj uniji. Da bi Kosovo bilo uspešno, mora da zaboravi Srbiju i da ispuni sve one tačke koje se odnose na dijalog posredovan od strane EU, bez obzira na Srbiju. Dakle, oni treba da ispune svaku tačku, da ostave loptu na terenu Srbije, da idu napred ka Evropi i da puste Evropu da se bavi Srbijom, a ne da dozvole da se pitanje Srbije pretvori u igru međusobnog okrivljavanja između dve zemlje“, rekao je, između ostalog, Rama.
Navodeći da poštuje sve odluke institucija Kosova, Rama je dodao da Kosovo nema nerešenih teritorijalnih pitanja ni sa jednom drugom državom.
„Ne vidim nikakvo teritorijalno pitanje između Kosova i bilo koga drugog. Teritorija Kosova je određena, Kosovo je republika, nova demokratska država, priznata od strane velikih sila, a još uvek nepriznata od pet zemalja EU. U tom pogledu, ne vidim nikakav problem“, naglasio je Rama.
Vršeći dužnost premijera Kosova, Aljbin Kurti se takođe nalazi u Londonu zbog predstojećeg samita Berlinskog procesa.


