Tokom dana toplo vreme doneće Prištini i široj okolini dnevnu temperaturu u rasponu od 2 do 15 stepeni Celzijusa.
Trenutna relativna vlažnost vazduha iznosi 71%, a prosečna će biti 50%. Vazdušni pritisak će blago osilirati na vrednostima malo iznad normale.
Duvaće pretežno slab vetar promenljih pravaca.
Tokom dana toplo vreme za ovaj period godine uzrokovaće nastavak povolјne biometeorološke situacije za većinu hronično obolelih i osetlјivih osoba. Oprez se savetuje srčanim i mentalno nestabilnim bolesnicima.
U utorak (17. marta) umereno do potpuno oblačno, mestimično sa kišom, na planinama i sa snegom uz formiranje manjeg snežnog pokrivača.
U sredu (18. marta) se padavine očekuju još u prvom delu dana. Posle podne suvo uz postepeno smanjenje oblačnosti.
Od četvrtka (19. – 23. marta) promenlјivo oblačno i u većini krajeva suvo vreme. Kratkotrajna slaba kiša biće mestimična i retka pojava.


