Ispitivan je policajac Idrizi, svedok tužilaštva, koji je od 2002. godine zaposlen u policiji, dok je od 2006. godine u odeljenju za obaveštavanje i analizu na severu Kosova. Tužilac ga je predložio kao svedoka iako je suđenje već bilo u toku, što je odbrana optuženih osporila, navodeći da tužilaštvo prema krivičnom zakonu nema pravo da naknadno predlaže svedoke.
Svedok je ispričao da je tog dana pratio Aleksandra Vlajića, dok je druga osoba bila zadužena za praćenje Milenkovića. Prema njegovim rečima, video ih je u blizini kancelarije Opštinske izborne komisije tokom protesta i nemira, kada su se dogodile eksplozije koje su oštetile objekat. Na licu mesta pronađena je i neeksplodirana ručna bomba.
Odbrana je zatražila prekid ročišta kako bi se pripremila za unakrsno ispitivanje svedoka, jer su po prvi put upoznati sa informacijama koje je svedok izneo. Takođe su zatražili da im bude dostavljen izveštaj koji je Idrizi sačinio o tom događaju.
Advokat Miloš Delević, branilac Aleksandra Vlajića, istakao je da je današnji svedok prvi put dao zvaničnu izjavu, više od dve godine nakon događaja, i da su advokati odbrane bili potpuno neinformisani o postojanju ovog svedoka i njegovim izveštajima.
“Advokati odbrane držani su sve vreme u mraku, odnosno nismo znali da uopšte postoji ovaj svedok, da je on sačinio bilo kakav pismeni ili usmeni izveštaj. Tražili smo pismeni izveštaj od tužilštva, ali čuli ste on može da bude poverljiv, videćemo da li ćemo ga dobiti za sledeće ročište. Nama je taj izveštaj neophodan kako bi se pripremili za saslušanje ovog svedoka“, naveo je Delević.
Sudsko veće je prihvatilo zahtev odbrane i najavilo sledeće ročište za 14. mart.
Idrizi je pretposlednji svedok na ovom suđenju, koje je do sada ispitalo sedmoro svedoka. Četvorica optuženih terete se da su, u saizvršilaštvu sa drugim neidentifikovanim osobama, izvršili teroristički napad na prostorije Opštinske izborne komisije, bacanjem dve ručne granate i dve šok bombe tokom protesta Srba, čime su, kako se tvrdi, ugrozili živote ljudi. Milenković i Vlajić su u pritvoru, dok se Pantić i Vakić brane sa slobode.