Lajčak je najpre razgovarao sa kosovskim glavnim pregovaračem Besnikom Bisljimijem, a potom i srpskim Petrom Petkovićem.
Kako prenosi prištinska Koha ditore, do trojnog sastanke neće doći.
Koha prenosi izjavu Klismana Kadiua, savetnika zamenika kosovskog premijera Bisljimija, koji je rekao da u utorak neće biti trilaterale.
Reporter RTS javlja da se novinarima najpre obratila prištinska delegacije i da je Bisljimi rekao da su dobili poziv za trilateralni sastanak sa temom primene Ohridskog sporazuma ali da teme koje je predložio Beograd za njih nisu bile prihvatljive.
Podsetimo, na dnevnom redu ove runde dijaloga, kako je najavio portparol Evropske komisije Peter Stano, je napredak u primeni Ohridskog sporazuma i razgovori o pitanjima koja utiču na normalizaciju odnosa Kosova i Srbije.


